Architektura MuratorWydarzeniaPERSPECTIVE_S . Dwie wystawy wielkopolskiego wzornictwa na targach w Mediolanie

PERSPECTIVE_S . Dwie wystawy wielkopolskiego wzornictwa na targach w Mediolanie

Ekspozycje zaprezentować mają potencjał Poznania na największych światowych targach dizajnu. Prace młodych projektantów związanych ze stolicą Wielkopolski oglądać będzie można podczas Temporary Museum for New Design od 17 do 22 kwietnia

Wojciech Janicki, Hubek, materiały prasowe Urzędu Miasta Poznania
Wojciech Janicki, Hubek, materiały prasowe Urzędu Miasta Poznania

Na wystawach zaprezentowane zostaną projekty przygotowane w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Poznań pod nazwą "Designedforpoznan.pl – meble miejskie dla Poznania" i "Designedinpoznan.pl-koncept-wdrożenie". Zwycięskie prace uhonorowane w konkursie "Designedforpoznan.pl - meble miejskie dla Poznania" zostały wykonane jako prototypy. Są to: miejskie siedzisko Hubek Wojciecha Janickiego, ławka solarna Electricity projektantów: Magdaleny Czapiewskiej, Karola Murlaka i Zuzanny Lemieszek, ławka o ekstrawaganckiej formie City Ray Pauliny Ostasz, Rozgrzej rączki Piotra Wiśniewskiego, Blue Blok Katarzyny Toczyńskiej i Agaty Superczyńskiej oraz Poznańskie Lustra grupy Modelarnia.

Dizajnerzy
Wśród projektantów znaleźli się studenci i absolwenci Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego –  poznańskiej uczelni o ponad dziewięćdziesięcioletniej tradycji. Ekspozycje wystawowe to również owoc współpracy pomiędzy Uniwersytetem Artystycznym a firmą NOTI. Na wystawie będzie można zobaczyć barwione ręcznie tkaniny obiciowe Retro Joanny Mroczek, Bouli Urszuli Burgieł, Olgi Mężyńskiej i Marty Pawlikowskiej, Kanapkę Katarzyny Bukowskiej-Wcisło, Ewy Klimowicz, Olgi Mężyńskiej, Tadeusza Dębczyńskiego i fabryki mebli tapicerowanych ALWES, Mellow Sofa Ewy Kosiec, stoliki Fukushima Joanny Juszczak.

Po prezentacji w Mediolanie ekspozycja wystawiana będzie na Hauptbanhof podczas DMY Berlin 2012, a następnie w trakcie Design September Brussel w Brukseli, Łódź Design Festiwal, Obchodów 8. Urodzin Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz Arena DESIGN 2013 w Poznaniu.

PERSPECTIVE_S
17.04.2012 - 22.04.2012
Temporary Museum for New Design - Superstudio Piu na Via Tortona 27, Mediolan
szczegółowe informacje:
www.designedforpoznan.pl, www.designedinpoznan.pl

Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.