Architektura MuratorWydarzeniaPhilip Beesley. O architekturze

Philip Beesley. O architekturze

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie Philip Beesley, współzałożyciel Living Architecture Systems Group, multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się systemami architektonicznymi o cechach żywych organizmów.

Philip Beesley. O architekturze

Philip Beesley (ur. 1956) urodził się w Westcliff-on-Sea w Wielkiej Brytanii, ale obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Jest artystą wizualnym, architektem i profesorem architektury na uniwersytecie Waterloo w Toronto oraz profesorem projektowania cyfrowego w szwajcarskiej European Graduate School. Jego zainteresowania skupiają się wokół systemów reagujących i interaktywnych. Ponad 10 lat temu założył Living Architecture Systems Group (LASG), multidyscyplinarny zespół badawczy zajmujący rozwiązaniami z pogranicza architektury i sztuki, które mogą same adaptować się do potrzeb użytkowników i na tej podstawie „uczyć” nowych funkcji. Prace Beesleya i LASG prezentowane będą na wystawie w Arsenale podczas tegorocznego biennale architektury w Wenecji, które rozpocznie się 22 maja, tymczasem już 19 stycznia architekt będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „O architekturze” organizowanego przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Architektury PW.

Czytaj też:  Biennale Architektury 2020 – projekt wystawy w pawilonie Polski |

W ramach cyklu gośćmi WA PW byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski czy niemiecki architekt Eike Becker. W planach na 2021 roku są spotkania z Rogerem  Riewe'em z Riegler Riewe, Ryo Abe'em z AARA Architects i fińskim biurem ALA Architects. Wykład Philipa Beesleya odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 i transmitowany będzie na stronie A-Akademii na FB. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań prelegentowi.

Tagi:
Hans Poelzig i styl tworzywa Muzeum Architektury zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga, architekta, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu. Ekspozycja „Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa” obejmuje projekty i dzieła sztuki użytkowej z okresu, gdy architekt kierował Królewską Szkołą Sztuki i Przemysłu Artystycznego.
Piotr Śmierzewski, kurator tegorocznej edycji Westivalu Architektury w Szczecinie, o głównych założeniach wydarzenia Jednym z głównych kanałów łączących współczesną polską architekturę̨ ze światem są obecni trzydziestolatkowie.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Zapraszamy na spotkanie on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiać będzie z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Polscy architekci dla uchodźców W obliczu wojny w Ukrainie polscy architekci, tak jak całe społeczeństwo, zareagowali błyskawicznie, oferując uchodźcom pomoc i wsparcie na różnych polach, od zaangażowania w budowę tymczasowych schronień, przez aranżację przestrzeni dla dzieci, po zatrudnienie w biurach.
Maciej Zuber o ostatniej nowelizacji Prawa budowlanego, cyfryzacji oraz ładzie przestrzennym Ład przestrzenny należy do wszystkich, ale jeśli zabraknie rozsądku, czeka nas urbanistyczny nieład
Carl Bäckstrand z White Arkitekter gościem kolejnego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury Katowicki oddział SARP i firma REHAU zapraszają na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem do Katowic przyjedzie architekt Carl Bäckstrand ze szwedzkiego biura White Arkitekter.