Architektura MuratorWydarzeniaPhilip Beesley. O architekturze

Philip Beesley. O architekturze

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie Philip Beesley, współzałożyciel Living Architecture Systems Group, multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się systemami architektonicznymi o cechach żywych organizmów.

Philip Beesley. O architekturze

Philip Beesley (ur. 1956) urodził się w Westcliff-on-Sea w Wielkiej Brytanii, ale obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Jest artystą wizualnym, architektem i profesorem architektury na uniwersytecie Waterloo w Toronto oraz profesorem projektowania cyfrowego w szwajcarskiej European Graduate School. Jego zainteresowania skupiają się wokół systemów reagujących i interaktywnych. Ponad 10 lat temu założył Living Architecture Systems Group (LASG), multidyscyplinarny zespół badawczy zajmujący rozwiązaniami z pogranicza architektury i sztuki, które mogą same adaptować się do potrzeb użytkowników i na tej podstawie „uczyć” nowych funkcji. Prace Beesleya i LASG prezentowane będą na wystawie w Arsenale podczas tegorocznego biennale architektury w Wenecji, które rozpocznie się 22 maja, tymczasem już 19 stycznia architekt będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „O architekturze” organizowanego przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Architektury PW.

Czytaj też:  Biennale Architektury 2020 – projekt wystawy w pawilonie Polski |

W ramach cyklu gośćmi WA PW byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski czy niemiecki architekt Eike Becker. W planach na 2021 roku są spotkania z Rogerem  Riewe'em z Riegler Riewe, Ryo Abe'em z AARA Architects i fińskim biurem ALA Architects. Wykład Philipa Beesleya odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 i transmitowany będzie na stronie A-Akademii na FB. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań prelegentowi.

Tagi:
Projektujemy procesy, z których wynika forma: wywiad z Tomkiem Rygalikiem Jako juror konkursowy często mam okazję oglądać prace utalentowanych, młodych projektantów, które są bardzo dobre, ale nie odpowiadają na faktyczne potrzeby firm. W tym przypadku uczestnikom udało się stworzyć wiele wartościowych i trafiających w filozofię marki projektów. Tomek Rygalik, projektant, założyciel Studio Rygalik, wykładowca akademicki, opowiada Lenie Zyhalovej o przebiegu inicjatywy „Przyszłość sofy tapicerowanej”, która jest wynikiem współpracy polskiej marki Nobonobo z Wydziałem Wzornictwa warszawskiej ASP.
Jak Invest Komfort tworzy przestrzeń Trójmiasta: miniserial na 25-lecie firmy Trójmiejski deweloper rynku premium Invest Komfort obchodzi w tym roku ważny jubileusz. Podsumowując lata swojej pracy, publikuje cykl filmów „Twórcy czasu i przestrzeni”, których bohaterami są m.in. Zbigniew Reszka i Michał Baryżewski, Jacek Droszcz, Marek Łańcucki czy Jakub Bladowski.
Polski Ład okiem architekta. Rozmowa z Piotrem Orzeszkiem Wszelkie koncepcje ułatwiające budowanie są słuszne, ponieważ procedura, przez którą trzeba obecnie przebrnąć przed realizacją domu jest taka sama jak w przypadku osiedla czy biurowca. Logiczna więc jest konieczność uproszczenia. Trzeba to jednak zrobić w sposób przemyślany. O założeniach Polskiego Ładu z architektem Piotrem Orzeszkiem z krakowskiej pracowni architektonicznej Stvosh rozmawia Robert Siemiński.
Top Woman in Real Estate 2021 Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.
Irena Bajerska (1943-2021) 14 sierpnia 2021 roku odeszła Irena Bajerska, ceniona architektka krajobrazu, współautorka m.in. ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i terenów rekreacyjnych na Ursynowie Północnym. Miała 78 lat.
Vicente Guallart: Miasto samowystarczalne Ludzie powinni wytwarzać żywność czy energię lokalnie, globalnie będąc połączeni siecią informacyjną. Jesteśmy już do niej podłączeni, ale musimy zacząć produkować potrzebne nam rzeczy w pobliżu miejsca zamieszkania, aby zabezpieczyć własną przyszłość. Hiszpański architekt Vicente Guallart o mieście i architekturze, które mogłyby stać się odpowiedzią na wyzwania związane z takimi kryzysami, jak pandemia.