Architektura MuratorWydarzeniaPhilip Beesley. O architekturze

Philip Beesley. O architekturze

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie Philip Beesley, współzałożyciel Living Architecture Systems Group, multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się systemami architektonicznymi o cechach żywych organizmów.

Philip Beesley. O architekturze

Philip Beesley (ur. 1956) urodził się w Westcliff-on-Sea w Wielkiej Brytanii, ale obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Jest artystą wizualnym, architektem i profesorem architektury na uniwersytecie Waterloo w Toronto oraz profesorem projektowania cyfrowego w szwajcarskiej European Graduate School. Jego zainteresowania skupiają się wokół systemów reagujących i interaktywnych. Ponad 10 lat temu założył Living Architecture Systems Group (LASG), multidyscyplinarny zespół badawczy zajmujący rozwiązaniami z pogranicza architektury i sztuki, które mogą same adaptować się do potrzeb użytkowników i na tej podstawie „uczyć” nowych funkcji. Prace Beesleya i LASG prezentowane będą na wystawie w Arsenale podczas tegorocznego biennale architektury w Wenecji, które rozpocznie się 22 maja, tymczasem już 19 stycznia architekt będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „O architekturze” organizowanego przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Architektury PW.

Czytaj też:  Biennale Architektury 2020 – projekt wystawy w pawilonie Polski |

W ramach cyklu gośćmi WA PW byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski czy niemiecki architekt Eike Becker. W planach na 2021 roku są spotkania z Rogerem  Riewe'em z Riegler Riewe, Ryo Abe'em z AARA Architects i fińskim biurem ALA Architects. Wykład Philipa Beesleya odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 i transmitowany będzie na stronie A-Akademii na FB. Organizatorzy przewidują możliwość zadawania pytań prelegentowi.

Tagi:
O architekturze z Rogerem Riewe: spotkanie on-line Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie Rogerem Riewe, w Polsce najbardziej znany jako współautor nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Ile zarabia architekt 2021? Wynagrodzenia architektów: najnowsze zestawienie Ile zarabia architekt? Jakie są minimalne, a jakie maksymalne zarobki architekta? I ile wynosi najczęściej oferowane wynagrodzenie architekta? Firma Hays Poland opublikowała najnowszy raport płacowy. O ile w roku 2021 nie dojdzie do wyraźnego spadku zapotrzebowania na usługi budowlane i pogorszenia się płynności finansowej firm z branży, w najbliższym czasie spodziewamy się stabilizacji poziomu płac – czytamy w podsumowaniu. Publikujemy zestawienie ZAROBKI ARCHITEKTÓW 2021.
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 Koncepcja przebudowy domu w duchu zero waste od Maćków Pracownia Projektowa, projekty ekoelewacji od mech.build i Molecule Architecture czy konsultacje od pracowni Małeccy, OVO Grąbczewscy i Demirg to tylko niektóre z usług, które można wylicytować w ramach tegorocznej akcji „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.
Z daleka i z bliska: rozmowa z architektką Katarzyną Dobiecką Nigdy nie czułam się tylko architektem. Jestem projektantem, lubię patrzeć i z daleka, i z bliska. Meble to działka, na którą nigdy nie miałam czasu, a zawsze chciałam ją uprawiać. Okoliczności życiowe i pandemia pozwoliły mi do tego wrócić – z Katarzyną Dobiecką, laureatką konkursu „Linoleum od nowa” rozmawia Zofia Malicka.
Plac Matejki w Krakowie: reprezentacyjna przestrzeń przyjazna mieszkańcom Plac Matejki w Krakowie, otoczony gmachami Akademii Sztuk Pięknych, Dyrekcji Kolei i Narodowego Banku Polskiego, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w przestrzeni miasta. O jego znaczeniu i współczesnej funkcji rozmawiamy z architektem Piotrem Orzeszkiem z pracowni Stvosh, który 12 lat temu przeprowadził gruntowna modernizację placu.
Skok na głęboką wodę: Karolina Częczek Pracę w Nowym Jorku można rozpocząć na dwa sposoby: mając konkretne zlecenie i sieć kontaktów lub postawić na stopniowy, bardziej organiczny wzrost. My poszliśmy tą drugą ścieżką. Nie pracujemy dla nagród, ale one się pojawiają i bardzo nas to cieszy. Polska architektka Karolina Częczek o tym, jak założyć biuro w Nowym Jorku i sprawić, by zostało ono uznane za jedną z 50 najlepszych architektonicznych firm roku.