Architektura MuratorWydarzeniaPierwszy showroom Tecno w Polsce

Pierwszy showroom Tecno w Polsce

Firma Tecno otworzyła w Warszawie swój nowy showroom. To ósmy tego typu salon wystawowy na świecie po Londynie, Madrycie, Paryżu, Nowym Jorku, Dubaju, Tokio i Seulu.

Pierwszy oficjalny showroom Tecno w Polsce

Przestronny, dwupoziomowy lokal o powierzchni 400 m2 przy ul. Konstruktorskiej na warszawskim Mokotowie zaaranżowano przy współpracy działu projektowego Tecno z Warszawy i Mediolanu. Powierzchnia parteru podzielona została systemem ścianek szklanych W80, dzięki czemu powstały sale meeting i work. Znalazły się tu zarówno ikony designu, by wymienić tylko fotele P32, P40 i D70 projektu Osvaldo Borsaniego, jak i współczesne propozycje Tecno, choćby system stołów i stanowisk workstation Clavis czy seria foteli Vela, wyróżniona w konkursie Compasso d’Oro w 2016 roku, organizowanym przez włoskie Stowarzyszenie Projektowania Przemysłowego (ADI – Associazione per il Disegno Industriale).

Na piętrze z kolei utworzona została duża otwarta przestrzeń, z wyodrębnioną strefą relaksu oraz kuchni. Nie zabrakło tu oczywiście najbardziej rozpoznawalnego produktu Tecno, stołu Nomos autorstwa pracowni Foster + Partners, który obchodzi w tym roku swoje trzydziestolecie – w Warszawie zaprezentowany został w kilku odsłonach.

Jak zapowiadają właściciele, siedziba Tecno w Warszawie ma się stać miejscem spotkań, gdzie architekci i inni profesjonaliści z branży będą mogli rozwijać swoje indywidulane projekty dla przestrzeni biurowych, użyteczności publicznej oraz wyposażenia mieszkań.

Showroom Tecno Polonia, Warszawa, ul. Konstruktorska 12 A

Medusagroup: showroom Maximum w Castellarano, Włochy Nowa realizacja medusagroup (Przemo Łukasik, Łukasz Zagała) to otwarty w maju 2013 roku showroom włoskiego producenta płyt ceramicznych. Showroom znajduje się w miejscowości Castellarano niedaleko Modeny