Architektura MuratorWydarzeniaPlany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach

Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach

Jeszcze tylko przez kilka dni oglądać będzie można wystawę „Plany na przyszłość...” prezentującą wizje rozwoju miasta, prace koncepcyjne i projekty budynków, które powstaną w stolicy w najbliższej przyszłości

Zespół wieżowców przy ul. Świętokrzyskiej

To już siedemnasta odsłona cyklu, w trakcie którego łącznie przedstawiono publiczności przeszło półtora tysiąca projektów. W czasie tegorocznej edycji zobaczyć będzie można przeszło 120 projektów, przygotowanych przez 62 biura projektowe.   Znalazły się wśród nich nowe obiekty użyteczności publicznej, szkoły i kompleksy sportowe, osiedla mieszkaniowe i domy jednorodzinne a także przykłady rewitalizacji pojedynczych obiektów i ich kompleksów. Osobne miejsce zajmują związane z Warszawą prace, które nagrodzone zostały w konkursach architektonicznych. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, na wystawie zaprezentowane zostaną najlepsze prace dyplomowe studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej związane z Warszawą oraz wyniki ubiegłorocznego konkursu Europan  Polska 2011.
Ekspozycję uzupełniają filmowe dokumenty prezentujące postaci znanych polskich architektów, takich jak Stefan Kuryłowicz, Magdalena Staniszkis, Marek Budzyński.
Wystawie towarzyszy katalog w polskiej i angielskiej wersji językowej.


Wystawa czynna do  14.06.2012
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66
Czynna codziennie w godz. 10.00–20.00

Zespół wieżowców przy ul. Świętokrzyskiej
Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.