Architektura MuratorWydarzeniaPorozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Porozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Jak młodzi architekci widzą rzeczywistość swojej pracy? Spotkanie dziś na warszawskim Jazdowie.

Porozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Sekcja Młodych SARP wraz z kwartalnikiem RZUT zapraszają na spotkanie połączone z wydaniem nowego numeru kwartalnika, poświęconego tematyce Zawodu.

Organizatorzy porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o tym, jak architekci postrzegają swój zawód? Jakie mieli o nim wyobrażenie w trakcie studiów i w jaki sposób zostało ono zweryfikowane po obronie dyplomu? Jak wygląda obecnie rzeczywistość pracy w architekturze w Polsce?

Spotkanie odbędzie się dzisiaj w Otwartej Pracowni Jazdów - domek fiński Jazdów 3/6 w Warszawie o godzinie 19:00. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Wstęp wolny.

Tagi:
Warszawa ma standardy. Kampania informacyjna na temat dostępności architektonicznej Warszawa rozpoczęło kampanię informacyjno-promocyjną na temat dostępności architektonicznej. Cel to miasto w pełni dostępne dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami.
Budowa siedziby Wydziału Psychologii UW Realizacja kolejnych etapów głównej konstrukcji gmachu ukazywała pełen katalog żelbetowych form przemyślanych na etapie tworzenia jego przestrzeni. Beton jako podstawowe tworzywo, z którego powstaje obiekt, ukazuje się w zróżnicowanych fakturach i formach – o realizacji nowej siedziby Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego piszą Karolina Tunajek i Jacek Wochowski z pracowni Projekt Praga.
Siedziba firmy Kradex w Warszawie Budynek jest ze wszech miar nowoczesny, energię pozyskuje się z paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, a linię produkcyjną elastycznie modyfikuje – o projekcie 77STUDIO architektury pisze Jerzy S. Majewski.
Zmiany w projekcie stadionu Polonii: mamy nowe wizualizacje Zakończyły się prace nad koncepcją modernizacji i rozbudowy stadionu Polonii w Warszawie. Pracownia JSK Architekci pokazała nowe wizualizacje budynków i stadionu głównego przy Konwiktorskiej.
Atrium International: dawny Ulubieniec Warszawy idzie do rozbiórki Rozpoczyna się rozbiórka biurowca Atrium International w al. Jana Pawła II. Budynek zaprojektowany w latach 90. przez Biuro Kazimierski i Ryba zdobył tytuł Ulubieńca Warszawy w pierwszej edycji organizowanego przez naszą redakcję konkursu Życie w Architekturze.
Osiedle Szeligowska 83: kolejna warszawska inwestycja w ramach specustawy mieszkaniowej Firma Profbud przymierza się do realizacji osiedla przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Zespół z 700 mieszkaniami według projektu pracowni BBGK powstać ma w trybie lex deweloper.