Porozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP
Jak młodzi architekci widzą rzeczywistość swojej pracy? Spotkanie dziś na warszawskim Jazdowie.
Sekcja Młodych SARP wraz z kwartalnikiem RZUT zapraszają na spotkanie połączone z wydaniem nowego numeru kwartalnika, poświęconego tematyce Zawodu.
Organizatorzy porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o tym, jak architekci postrzegają swój zawód? Jakie mieli o nim wyobrażenie w trakcie studiów i w jaki sposób zostało ono zweryfikowane po obronie dyplomu? Jak wygląda obecnie rzeczywistość pracy w architekturze w Polsce?
Spotkanie odbędzie się dzisiaj w Otwartej Pracowni Jazdów - domek fiński Jazdów 3/6 w Warszawie o godzinie 19:00. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Wstęp wolny.
Jury 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy nominowało w konkursie 18 realizacji i wydarzeń. Teraz głos mają mieszkańcy. Swoich faworytów można wybierać do 27 maja.
Trzecia linia metra ma połączyć Stadion Narodowy z Gocławiem. Trwają prace koncepcyjne nad jej przebiegiem. Projektanci z ILF Consulting Engineers Polska przedstawili właśnie propozycję lokalizacji nowych stacji.
11 kwietnia upłynął termin dobrowolnego wydania przez Rosję tzw. Szpiegowa, warszawskiego osiedla zajmowanego niegdyś przez rodziny radzieckich dyplomatów. Nieruchomość na wniosek prezydenta miasta zajął komornik.
Metro w Warszawie wydaje się tworem niezwykle młodym, ma jednak całkiem bogatą historię, zaś jego późna realizacja umożliwia stosowanie najnowszych technologii i unikanie wadliwych rozwiązań starszych sieci. Prezentujemy krótką historię warszawskiego metra, od pierwszych pomysłów z XIX wieku do dziś.
Ulica Kondratowicza na warszawskim Targówku przejdzie prawdziwą rewolucję. W związku z zakończeniem budowy kolejnego odcinka II linii metra tereny wzdłuż arterii zyskają całkiem nowe zagospodarowanie. Projekt przebudowy przygotowała pracownia WXCA.
Jakie rzeki na przestrzeni dziejów płynęły przez Warszawę? Które z nich wciąż istnieją, tyle że ukryte głęboko pod ziemią? I czy jest sens, by dziś na powrót je odsłaniać? Między innymi na pytania starają się odpowiedzieć kuratorzy wystawy „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”, którą do 29 maja można oglądać w stołecznym Muzeum Woli.