Architektura MuratorWydarzeniaPorozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Porozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Jak młodzi architekci widzą rzeczywistość swojej pracy? Spotkanie dziś na warszawskim Jazdowie.

Porozmawiajmy o zawodzie: RZUT i Sekcja Młodych SARP

Sekcja Młodych SARP wraz z kwartalnikiem RZUT zapraszają na spotkanie połączone z wydaniem nowego numeru kwartalnika, poświęconego tematyce Zawodu.

Organizatorzy porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o tym, jak architekci postrzegają swój zawód? Jakie mieli o nim wyobrażenie w trakcie studiów i w jaki sposób zostało ono zweryfikowane po obronie dyplomu? Jak wygląda obecnie rzeczywistość pracy w architekturze w Polsce?

Spotkanie odbędzie się dzisiaj w Otwartej Pracowni Jazdów - domek fiński Jazdów 3/6 w Warszawie o godzinie 19:00. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Wstęp wolny.

Tagi:
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.
Airbubble: pierwszy w Polsce biotechnologiczny plac zabaw Jeszcze do 31 października można korzystać z biotechnologicznego placu zabaw przy Centrum Nauki Kopernik. Airbubble to pierwsze taka przestrzeń w Polsce wykorzystująca oczyszczające właściwości alg. Za projektem tego miejskiego eksperymentu stoi ecoLogicStudio.
Plac Piłsudskiego: miejsce niezgody Pojawiające się od blisko 100 lat plany zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego (kiedyś zwanego też Saskim i Zwycięstwa) oraz nadania mu właściwej oprawy architektonicznej rozpalają emocje kolejnych pokoleń Polaków. W związku z ogłoszonym w lipcu rządowym planem odbudowy pałacu Saskiego przypominamy prawie stuletnią historię planowania tego ważnego miejsca, w tym artykuł z „Architektury” nr 4/5/1966, który przeczytać można w wydaniu cyfrowym.
MSN / Warszawa Decyzja o wykorzystaniu białego betonu architektonicznego na elewacjach spowodowała, że wszystkie poszczególne etapy związane z technologią i realizacją obiektu wymagały innego podejścia niż na typowej budowie. O realizacji siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie według projektu biura Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk.
Spójna różnorodność: o Browarach Warszawskich Piotr Lewicki Kazimierz Łatak W miejscu dawnych browarów projektantom z pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć kawałek autentycznego miasta. Jest ono przyjazne dla pieszych, a także wielkomiejskie. Współczesne, ale niepozbawione historii – o nowej realizacji Jemsów piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Kamienica wielopokoleniowa przy ul. Stalowej w Warszawie Kamienica wielopokoleniowa przy Stalowej 29 w Warszawie w większym zakresie stanowi projekt interesujący społecznie niż architektonicznie. O realizacji biura Sawa-tech pisze Jerzy S. Majewski.