Poziom zielony

Grupa Volkswagen wspólnie z architektem Jürgenem H. Mayerem otworzyła wystawę będącą platformą komunikacji dla rozwinięcia pojęcia zrównoważonego rozwoju.

Jedną z podstawowych wartości i długoterminowej polityki firmy Volkswagen jest zrównoważony rozwój. Od samego początku działalności Autostadt podjejmuje temat, który jest fundamentalny dla odpowiedzialnego biznesu - w praktyce oznacza ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną.
Od 2006 roku te trwałe wartości wspólnie z partnerami zewnętrznymi są stale rozwijane.

LEVEL GREEN – THE CONCEPT OF SUSTAINABILITY porusza trzy aspekty zrównoważonego rozwoju - środowiska, społeczeństwa i gospodarki. Artystyczna instalacja bada zależności pomiędzy tymi komponentami za pomocą interaktywnej zabawy, stymulując ciekawość użytkownika na temat ochrony środowiska.

Biuro J. MAYER H. Architects opracowało koncepcję, wykorzystując zielony symbol recyklingu. Punktem wyjścia dla projektu stały się trzy strzały.
Podobna struktura-rzeźba łączy treść wystawy w integralną całość. Tak dalece jak to możliwe, podczas budowy wykorzystano neutralne środowiskowo materiały pochodzące z recyklingu. Ponadto, polakierowane powierzchnie elementów architektonicznych spełniały takie same wysokie standardy jakości, jak przy produkcji pojazdów Volkswagena.

Wystawa na przestrzeni około 1 000 metrów kwadratowych oferuje 25 obszarów, gdzie każdy może stać się aktywnym uczestnikiem i zostawić po sobie "ekologiczny ślad". W ramach zagadnienia prezentowane są następujące dziedziny: trwałość i gospodarka, użytek własny, wpływ na zmiany klimatu, koncepcje mobilności w przyszłości.

Klient: Autostadt GmbH, Wolfsburg www.autostadt.de
Miejsce: Volkswagen GroupForum, 1st Floor, Autostadt, Wolfsburg
Autorzy: J. MAYER H. Architects, Berlin www.jmayerh.de
Scenografia i Mediadesign: Art+Com, Berlin
Zdjęcia: Uwe Walter, Berlin