Architektura MuratorWydarzeniaPrawie 300 projektów toalety publicznej dla Poznania. Wybierz najlepszy!

Prawie 300 projektów toalety publicznej dla Poznania. Wybierz najlepszy!

Trwa konkurs na projekt budynku z funkcją toalety publicznej w Starym Korycie Warty w Poznaniu. Jeszcze do 15 czerwca na stronie konkurskolo.pl można oddać głos na wybraną koncepcję. Pracy, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane wyróżnienie Internautów oraz nagroda pieniężna.

Prawie 300 projektów toalety publicznej dla Poznania. Wybierz najlepszy!

Organizowany już od kilkunastu lat konkurs KOŁO zwraca uwagę na doskwierający mieszkańcom polskich miast deficyt toalet publicznych. Nie wszystkie edycje zakończyły się realizacją zwycięskich projektów, ale kilka doprowadziło do powstania udanych realizacji m. in. Pawilonu Plażowego w Warszawie oraz toalety w Kazimierzu Dolnym. W tym roku na lokalizację toalety wybrano północną część Starego Koryta Warty, obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Budynek ma być niezwiązany trwale z gruntem, a funkcje dodatkowe mają zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z boiska.

Konkurs poprzedziły przeprowadzone przez miasto otwarte konsultacje, mające na celu poszukiwanie rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, które będą satysfakcjonujące dla mieszkańców pod względem oferty rekreacyjnej, a równocześnie podkreślą tożsamość i walory tego obszaru (raport z konsultacji dostępny jest na stronie konkurskolo.pl w zakładce „Materiały do pobrania” oraz na stronie miasta). Wśród proponowanych wytycznych rozwojowych i rozwiązań doraźnych znalazły się m.in.: wprowadzenie elementów małej architektury o podstawowych funkcjach (miejsca do siedzenia, wypoczynku, zabawy, oświetlenie, kosze na odpady itd.), które będą jednolite stylistycznie i poprzez swój plastyczny wyraz podkreślą charakter miejsca oraz wprowadzenie w sąsiedztwie boiska małego obiektu o funkcjach zaplecza sanitarnego i rekreacyjno-sportowego.

Wyboru najlepszego projektu koncepcyjnego na toaletę publiczną dokona Jury, w którego składzie znaleźli się m.in. Robert Konieczny i Ewa Kuryłowicz. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 40 000 zł, a miasto wyraziło zainteresowanie budową toalety, której zostanie przyznana nagroda główna. Zanim jednak eksperci wybiorą zwycięzców, swój głos na jeden z niemal 300 nadesłanych projektów mogą oddawać Internauci. Pracy, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane wyróżnienie oraz nagroda pieniężna. Głosowanie odbywa się na stronie www.konkurskolo.pl. Zwycięzców konkursu poznamy 22 czerwca 2017 r.

Tagi:
Akcja reanimacja – modelowa łazienka szkolna na warszawskiej Woli Dwunastu wolontariuszy ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii wraz z architektem i kierownikiem technicznym wzięło udział w pracach remontowych w jednej z warszawskich szkół. Przeprowadzono gruntowny remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, przebudowano szkolne szatnie oraz doposażono modelarnię.
Nowa kawiarnia nad Słupią. Wyniki konkursu Łazienka KOŁO 2018 Rozstrzygnięto 20. edycję konkursu KOŁO na projekt budynku z funkcją toalety publicznej – obiekt zaplanowano nad rzeką Słupią w centrum Słupska, w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu rewitalizacji śródmieścia.
Prezentacja zwycięskiej pracy – Koło 2017 Tematem tegorocznej edycji konkursu Koło był zaprojektowanie toalety publicznej w północnej części starego koryta Warty w Poznaniu. Za najlepszą uznano pracę Anny i Ewy Grządki, studentek Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, ale jury przyznało również pięć wyróżnień.
Tak może wyglądać nowa toaleta publiczna w Poznaniu. Wyniki konkursu KOŁO na projekt łazienki Rozstrzygnięto 19. edycję konkursu KOŁO na projekt łazienki z funkcją toalety publicznej. Grand Prix otrzymał projekt surowej bryły z kinetyczną elewacją, nawiązującą do rozedrganej tafli wody. Jego autorkami są Anna i Ewa Grządka, studentki Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej.
Toaleta publiczna dla Płocka. Wyniki konkursu KOŁO Rozstrzygnięto osiemnastą edycję konkursu KOŁO na projekt toalety publicznej w Płocku. Grand Prix otrzymała praca Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja z Poznania. Zwycięski projekt zakłada budowę obiektu w postaci sztucznego pagórka, harmonijnie wpisanego w parkowe otoczenie.
Projekt toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu Projekt przewiduje wzniesienie pawilonu na planie koła, wokół włączonego do wnętrza drzewa. Koncepcja zdobyła I nagrodę w konkursie KOŁO "Projekt Łazienki 2015". Jej autorkami są Aleksandra Zalewska, Anna Siwiec i Joanna Ejzler z Wrocławia.