Architektura MuratorWydarzeniaPriorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”
il. Patryk Hardziej

Już 13 maja o godzinie 14.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Czy projektowanie w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego jest w architekturze wartością najwyższą? Punktem wyjścia do rozmowy będą słowa jednego z uczestników, wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa, który w wywiadzie dla „A-m” powiedział: jesteśmy ostatnim pokoleniem, które buduje tak wielkie domy i galerie handlowe. Musimy nauczyć się przerabiać to, co już istnieje, i korzystać z surowców wtórnych. W dyskusji udział wezmą ponadto Urszula Forczek-Brataniec, architektka, architektka krajobrazu i wykładowczyni PK i Maciej Miłobędzki, jeden ze współzałożycieli biura JEMS Architekci. Spotkanie poprowadzi Anna Dudzińska, dziennikarka i reporterka, obecnie pracująca w radiu 357. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i  przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Autor: (Red.)
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.
Poznajcie Partnerów jubileuszu Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.
Zostań redaktorem "Architektury-murator"! Miesięcznik "Architektura-murator" zatrudni redaktora prowadzącego serwis internetowy www.architektura.murator.pl.