Architektura MuratorWydarzeniaPriorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”
il. Patryk Hardziej

Już 13 maja o godzinie 14.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Czy projektowanie w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego jest w architekturze wartością najwyższą? Punktem wyjścia do rozmowy będą słowa jednego z uczestników, wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa, który w wywiadzie dla „A-m” powiedział: jesteśmy ostatnim pokoleniem, które buduje tak wielkie domy i galerie handlowe. Musimy nauczyć się przerabiać to, co już istnieje, i korzystać z surowców wtórnych. W dyskusji udział wezmą ponadto Urszula Forczek-Brataniec, architektka, architektka krajobrazu i wykładowczyni PK i Maciej Miłobędzki, jeden ze współzałożycieli biura JEMS Architekci. Spotkanie poprowadzi Anna Dudzińska, dziennikarka i reporterka, obecnie pracująca w radiu 357. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i  przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Autor: (Red.)
Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.