Architektura MuratorWydarzeniaPriorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.

Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator”
il. Patryk Hardziej

Już 13 maja o godzinie 14.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Czy projektowanie w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego jest w architekturze wartością najwyższą? Punktem wyjścia do rozmowy będą słowa jednego z uczestników, wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa, który w wywiadzie dla „A-m” powiedział: jesteśmy ostatnim pokoleniem, które buduje tak wielkie domy i galerie handlowe. Musimy nauczyć się przerabiać to, co już istnieje, i korzystać z surowców wtórnych. W dyskusji udział wezmą ponadto Urszula Forczek-Brataniec, architektka, architektka krajobrazu i wykładowczyni PK i Maciej Miłobędzki, jeden ze współzałożycieli biura JEMS Architekci. Spotkanie poprowadzi Anna Dudzińska, dziennikarka i reporterka, obecnie pracująca w radiu 357. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i  przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Autor: (Red.)
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.