fotka z /zdjecia/dolce_plakat.JPG

i

Autor: Archiwum serwisu

Projekt La dolce REvita: architektura poprzemysłowa

2010-09-14 2:00

Kolejna odsłona dizajnu w przestrzeni publicznej. Projekt dotyczy architektury zdegradowanej i koncentruje się na procesach rewitalizacji całych regionów, miast czy dzielnic.

CZYTAJ TAKŻE>>

Muzeum Architektury w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego chce ratować przed dalszą dewastacją jeden z ciekawszych projektów architektury przemysłowej początku XX wieku, starą kotłownię przy ulicy Paczkowskiej we Wrocławiu

Polska krajem partnerskim targów denkmal 2010. Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Budynków oraz Renowacji Starych Budowli

Hotel Andel´s w Łodzi

13.08.2010 –10.10.2010 miejsce: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Zamkowa 3 abc

14.10.2010 – 30.10.2010 miejsce: Łódź Art Center, Łódź Design 2010, Tymienieckiego 3

Województwo śląskie to region podlegający nieustannym przeobrażeniom. Opuszczone kopalnie, huty i hale produkcyjne codziennie stawiają samorządy, mieszkańców, naukowców i przedsiębiorców przed pytaniem – jak z korzyścią dla mieszkańców oraz krajobrazu zagospodarować te zdegradowane tereny? Miejsca, które nie tak dawno jeszcze kojarzyły się tylko i wyłącznie ze zniszczonymi i przygnębiającymi obiektami architektonicznymi, obecnie stają się atrakcyjnymi obszarami inwestycyjnymi. Stanowią inspirację dla przedsiębiorców oraz naukowców. Prawdziwym jednak wyzwaniem staje się utrzymanie tożsamości danego miejsca bez oderwania od historii, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Zilustrowano, jak społeczny, ekonomiczny i przyrodniczy potencjał wzbogacony o dizajn wpływa na jakość życia. Projekty architektoniczne z całego świata - Mediolanu (Ventura Lambrate i Zona Tortona) czy Madrytu – targ Mercado de San Miguelu - udowodnią, że można przekształcić tereny poprzemysłowe oraz zaniedbane części miast w atrakcyjne i tętniące życiem miejsca nie niszcząc ich historii i tożsamości. Przykłady dobrych praktyk  pozwolą lepiej zrozumieć procesy rewitalizacji.

Honorowy Patronat: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Partnerzy: Projekt architektoniczny Revita – Silesia współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Patronat medialny: serwis muratorplus, "Architektura-murator"


Informacje: http://www.revita-silesia.pl/

fotka z /zdjecia/revita_art.jpg

i

Autor: Archiwum serwisu
fotka z /zdjecia/dolce_plakat.JPG

i

Autor: Archiwum serwisu