Architektura MuratorWydarzeniaProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury

ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury

22 lipca startuje ProtoLAB design & build 2022 – warsztaty projektowo-realizacyjne kontynuujące tradycję  Letnich Szkół Architektury organizowanych na Politechnice Wrocławskiej od 2016 roku. Zgłoszenia do 5 czerwca!

ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. Marcel Bilow

ProtoLAB design & build 2022 to warsztaty projektowo-realizacyjne, które wywodzą się z Letnich Szkół Architektury organizowanych od sześciu lat na Politechnice Wrocławskiej. Tegoroczna, nowa odsłona wydarzenia odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia pod hasłem Re:cultivation. Jak tłumaczą organizatorzy, przedrostek „re” odnosi się to zasady 5R (re-fuse, re-duce, re-use, re-purpose and re-cycle), która będzie promowana podczas prac projektowych i budowlanych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym ProtoLAB design & build 2022.

Warsztaty odbędą się w dwóch etapach. Część projektowa jest bezpłatna i przeprowadzona zostanie on-line w dniach 22–29 lipca. Udział w części realizacyjnej, zaplanowanej na 8–14 sierpnia we Wrocławiu, kosztuje 290 € (cena obejmuje m.in. lancze, ubezpieczenie, opiekę prowadzących,  materiały i w pełni wyposażony warsztat budowlany). Uczestnicy będą pracować w międzynarodowych zespołach pod opieką wykwalifikowanej kadry. Zgłoszenia do 5 czerwca za pośrednictwem formularza na stronie: protolab.archi.

ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. Marcel Bilow
ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. serwis prasowy ProtoLAB design & build 2022
ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury
Logotyp ProtoLAB design & build
Letnia Szkoła Architektury 2019 – warsztaty we Wrocławiu Tematyka tegorocznych warsztatów Letniej Szkoły Architektury odnosi się do zjawiska pop-up’ów, tymczasowych obiektów i przestrzeni zaaranżowanych z materiałów przyjaznych środowisku i nadających się do przetworzenia. W ramach zajęć, które poprowadzi m.in. Jerzy Łątka, powstanie prototyp Obiektu Niemożliwego dla Wrocławia.
Przenośna architektura papierowa – podsumowanie warsztatów na PWr Projekty uczestników tegorocznej Letniej Szkoły Architektury po raz kolejny udowodniły, że z papieru można zbudować prawie wszystko: od systemów ekspozycyjnych, po tymczasowe schronienie dla potrzebujących. Koordynatorem warsztatów był dr Jerzy Łątka z WA PWr, a wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Mauricio Morales-Beltram z Yaşar University w Izmirze oraz Peter Eigenraam z Uniwersytetu Technicznego w Delft.
Design Summer School 2022 w Sobolach Trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów Design Summer School na terenie kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą. Wśród tutorów Lia Forslund, Tomek Rygalik,  Franek Wardyński i Gosia Rygalik. Zgłoszenia do 31 maja!
Next Wave Habitat - międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Design Summer School: pierwsza edycja warsztatów projektowych Gosi i Tomka Rygalików W dniach 13-20 września na terenie kampusu SOBOLE nad Bystrzycą odbędzie się pierwsza edycja warsztatów Design Summer School zainicjowanych i prowadzonych przez projektantów Gosię i Tomka Rygalików. Wśród tutorów architekta Anna Lorens, Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego oraz Przemo Łukasik z medusa group.
OSSA 2020: eksperyment w Krakowie OSSA 2020 startuje już 28 sierpnia pod hasłem Eksperyment. 25. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury odbędzie się w Krakowie, ale część wykładów i prelekcji udostępniona zostanie on-line. Wśród tutorów m.in. Maciej Miłobędzki, Magda Milert, Kuba Snopek, Gaja Bieniasz, Marcin Kwietowicz i Łukasz Pancewicz.
Mood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.
Architektour 2019 – ogólnopolskie warsztaty studenckie Jeszcze tylko do 18 kwietnia można nadsyłać prace kwalifikujące do udziału w 9. edycji warsztatów studenckich Architektour. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Kaliszu w dniach 9-15 maja.