ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury
22 lipca startuje ProtoLAB design & build 2022 – warsztaty projektowo-realizacyjne kontynuujące tradycję Letnich Szkół Architektury organizowanych na Politechnice Wrocławskiej od 2016 roku. Zgłoszenia do 5 czerwca!
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. Marcel Bilow
ProtoLAB design & build 2022 to warsztaty projektowo-realizacyjne, które wywodzą się z Letnich Szkół Architektury organizowanych od sześciu lat na Politechnice Wrocławskiej. Tegoroczna, nowa odsłona wydarzenia odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia pod hasłem Re:cultivation. Jak tłumaczą organizatorzy, przedrostek „re” odnosi się to zasady 5R (re-fuse, re-duce, re-use, re-purpose and re-cycle), która będzie promowana podczas prac projektowych i budowlanych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym ProtoLAB design & build 2022.
Warsztaty odbędą się w dwóch etapach. Część projektowa jest bezpłatna i przeprowadzona zostanie on-line w dniach 22–29 lipca. Udział w części realizacyjnej, zaplanowanej na 8–14 sierpnia we Wrocławiu, kosztuje 290 € (cena obejmuje m.in. lancze, ubezpieczenie, opiekę prowadzących, materiały i w pełni wyposażony warsztat budowlany). Uczestnicy będą pracować w międzynarodowych zespołach pod opieką wykwalifikowanej kadry. Zgłoszenia do 5 czerwca za pośrednictwem formularza na stronie: protolab.archi.
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. Marcel Bilow
Jedna z dotychczasowych edycji Letniej Szkoły Architektury; fot. serwis prasowy ProtoLAB design & build 2022
Logotyp ProtoLAB design & build
Newsletter „Architektury-murator” co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Tematyka tegorocznych warsztatów Letniej Szkoły Architektury odnosi się do zjawiska pop-up’ów, tymczasowych obiektów i przestrzeni zaaranżowanych z materiałów przyjaznych środowisku i nadających się do przetworzenia. W ramach zajęć, które poprowadzi m.in. Jerzy Łątka, powstanie prototyp Obiektu Niemożliwego dla Wrocławia.
Projekty uczestników tegorocznej Letniej Szkoły Architektury po raz kolejny udowodniły, że z papieru można zbudować prawie wszystko: od systemów ekspozycyjnych, po tymczasowe schronienie dla potrzebujących. Koordynatorem warsztatów był dr Jerzy Łątka z WA PWr, a wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Mauricio Morales-Beltram z Yaşar University w Izmirze oraz Peter Eigenraam z Uniwersytetu Technicznego w Delft.
Trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów Design Summer School na terenie kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą. Wśród tutorów Lia Forslund, Tomek Rygalik, Franek Wardyński i Gosia Rygalik. Zgłoszenia do 31 maja!
Zapraszamy na międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Next Wave Habitat, które odbędą się 2-5 listopada 2021 we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Keesa Christiaanse. Wydarzenie organizwowane jest przez Koło Naukowe Habitat Now z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
W dniach 13-20 września na terenie kampusu SOBOLE nad Bystrzycą odbędzie się pierwsza edycja warsztatów Design Summer School zainicjowanych i prowadzonych przez projektantów Gosię i Tomka Rygalików. Wśród tutorów architekta Anna Lorens, Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski z Towarzystwa Projektowego oraz Przemo Łukasik z medusa group.
OSSA 2020 startuje już 28 sierpnia pod hasłem Eksperyment. 25. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury odbędzie się w Krakowie, ale część wykładów i prelekcji udostępniona zostanie on-line. Wśród tutorów m.in. Maciej Miłobędzki, Magda Milert, Kuba Snopek, Gaja Bieniasz, Marcin Kwietowicz i Łukasz Pancewicz.
Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.
Jeszcze tylko do 18 kwietnia można nadsyłać prace kwalifikujące do udziału w 9. edycji warsztatów studenckich Architektour. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Kaliszu w dniach 9-15 maja.