Architektura MuratorWydarzeniaRzemieślnicy i architekci. Wystawa

Rzemieślnicy i architekci. Wystawa

Wystawa zatytułowana Ensembles pokazuje czym było rzemiosło dla architektury zarówno w przeszłości, jak i dziś.

Rzemieślnicy i architekci
Budowa mierzącego prawie 90 metrów wieżowca Boerentoren w Antwerpii na początku lat 30. xx wieku, projekt: Jan van Hoenacker; fot. serwis prasowy

Chcemy dowieść, że techniczny kunszt i tradycyjna wiedza w nowym kontekście coworkingu mogą prowadzić do innowacji we współczesnej architekturze – zaznaczają kuratorzy, wskazując równocześnie na społeczny aspekt zagadnienia – nauka rzemiosła może być rozwiązaniem problemu bezrobocia wśród młodych ludzi w miastach. Na ekspozycji, która stanowi poszerzenie prezentacji w belgijskim pawilonie na tegorocznym biennale w Wenecji, zobaczymy między innymi ramy okienne stworzone przez studentów architektury we współpracy ze stolarzami i oryginalny kapitel z kutego żelaza pochodzący z wyburzonego brukselskiego budynku Volkshuis projektu Victora Horty. Organizatorami wystawy są Flanders Architecture Institute (Vai) i Antwerp Provincial Architectural Archives (APA).

Do 15 Stycznia

deSingel, Antwerpia

www.desingel.be

Tagi:
Hokusai. Wędrując… Po wystawie oprowadza Bartosz Haduch Do 5 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę drzeworytów Katsushiki Hokusaia „Hokusai. Wędrując…”. Projekt aranżacji ekspozycji opracowało biuro NArchitekTURA Bartosza Haducha.
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna: wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Koncepcję plastyczną ekspozycji, ukazującej autorskie podejście architekta do modułu, brył i ich wzajemnych relacji, opracowali kuratorzy Łukasz Wojciechowski i Aleksandra Czupkiewicz.
Krakowska odsłona wystawy Architektura muzyką przestrzeni Miesięcznik „Architektura-murator” oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na nową odsłonę wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”. Ekspozycję, prezentującą pięć najwybitniejszych sal koncertowych Europy ostatnich lat, będzie można zobaczyć we wnętrzach dawnego hotelu Cracovia.
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.