SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

i

Autor: Archiwum Architektury

SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

2019-04-30 15:09

Już wkrótce drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40. Miesięcznik „Architektura-murator” objął wydarzenie patronatem.

Drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40 odbędzie się w Lublinie w dniach 17–18 maja pod hasłem „Przemiany”. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie działań podejmowanych w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, a także dyskusja o problemach i wyzwaniach, jakie stawia przed młodymi zawód architekta. Tym razem w planach jest także zwiedzanie budynku Centrum Spotkania Kultur z Bolesławem Stelmachem i moderowany przez Huberta Trammera panel, w którym udział wezmą Karol Wawrzyniak z pracowni TOPROJEKT oraz Krzysztof Budzisz z biura WXCA. Udział w dwudniowym spotkaniu jest bezpłatny, jedyny warunek to wysłanie zgłoszenia na adres: hello@u40sarp.pl.

Pomysłodawcami i organizatorami pierwszego spotkania byli członkowie zarządu szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich Karol Barcz i Karol Nieradka. Spotkanie inicjujące odbyło się w październiku 2018 roku jako wydarzenie towarzyszące 12 edycji Westivalu – Sztuki Architektury w Szczecinie.  Z entuzjazmem podchwycono pomysł uczynienia z SARP U40 imprezy cyklicznej, jednak za każdym razem organizowanej w innym mieście.  Jako pierwszy pałeczkę przejął SARP Lublin, reprezentowany przez Katarzynę Dudek, Martę Dubik i Piotra Kendzierawskiego. Oprawą graficzną obu edycji zajęła się Anna Nowokuńska. Gdzie odbędzie się kolejne spotkanie? Okaże się w Lublinie. Więcej informacji tu.

SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

i

Autor: Archiwum Architektury