Architektura MuratorWydarzeniaSARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

Już wkrótce drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40. Miesięcznik „Architektura-murator” objął wydarzenie patronatem.

SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie

Drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40 odbędzie się w Lublinie w dniach 17–18 maja pod hasłem „Przemiany”. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie działań podejmowanych w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, a także dyskusja o problemach i wyzwaniach, jakie stawia przed młodymi zawód architekta. Tym razem w planach jest także zwiedzanie budynku Centrum Spotkania Kultur z Bolesławem Stelmachem i moderowany przez Huberta Trammera panel, w którym udział wezmą Karol Wawrzyniak z pracowni TOPROJEKT oraz Krzysztof Budzisz z biura WXCA. Udział w dwudniowym spotkaniu jest bezpłatny, jedyny warunek to wysłanie zgłoszenia na adres: hello@u40sarp.pl.

Pomysłodawcami i organizatorami pierwszego spotkania byli członkowie zarządu szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich Karol Barcz i Karol Nieradka. Spotkanie inicjujące odbyło się w październiku 2018 roku jako wydarzenie towarzyszące 12 edycji Westivalu – Sztuki Architektury w Szczecinie.  Z entuzjazmem podchwycono pomysł uczynienia z SARP U40 imprezy cyklicznej, jednak za każdym razem organizowanej w innym mieście.  Jako pierwszy pałeczkę przejął SARP Lublin, reprezentowany przez Katarzynę Dudek, Martę Dubik i Piotra Kendzierawskiego. Oprawą graficzną obu edycji zajęła się Anna Nowokuńska. Gdzie odbędzie się kolejne spotkanie? Okaże się w Lublinie. Więcej informacji tu.

SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie
ForMA 2020: II Forum Młodych Architektów Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na II Forum Młodych Architektów: ForMA 2020. W programie między innymi dyskusja na temat wartości prac projektowych i wyceny wynagrodzeń.
Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia 2020 European Architecture Program Future Architecture to więcej niż konkurs. Organizatorzy programu zapraszają młodych projektantów do nadsyłania innowacyjnych, przełamujących granice koncepcji dotyczących naszego otoczenia. Zwycięskie prace będą prezentowane podczas najważniejszych architektonicznych wydarzeń w całej Europie.
Festiwal Żywych Architektur 2020. Konkurs projektów Założeniem odbywającego się w Montpellier Festiwalu Żywych Architektur jest promowanie twórczości młodych architektów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów, które zostaną zrealizowane w przestrzeniach publicznych tego francuskiego miasta.
YoVA4 – młodzi wiedeńscy architekci w Lublinie Ambasada Austrii, Austriackie Forum Kultury i Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę „YoVA4 – Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu”.
Open call – triennale w Lizbonie Kuratorzy przyszłorocznego triennale architektury w Lizbonie ogłosili nabór zgłoszeń w konkursach Associated Projects, Début Award i Universities Award.
Piętnaście młodych gwiazd architektury Z okazji czwartego spotkania Młodzi do Łodzi zwróciliśmy się do redaktorów naczelnych wiodących zagranicznych magazynów architektonicznych z prośbą o wskazanie najciekawszych pracowni z ich krajów wraz z krótkim uzasadnieniem dokonanego wyboru. Dzięki temu, podobnie jak dziesięć lat temu, możemy przedstawić na łamach „A-m" piętnaście biur architektonicznych o ogromnym potencjale twórczym, intelektualnym, organizacyjnym – pisze Ewa P. Porębska.