Architektura MuratorWydarzeniaA School of Schools: ruszyła 4. edycja Istanbul Design Biennial

A School of Schools: ruszyła 4. edycja Istanbul Design Biennial

Jak dynamiczny rozwój kultury wpływa na kondycję designu i jego nauczanie? W Stambule trwają dyskusje i warsztaty, które mają na celu odpowiedzieć na to pytanie oraz zastanowić się nad nowymi strategiami edukacyjnymi.

A School of Schools: ruszyła 4. edycja Istanbul Design Biennial

22 września rozpoczęła się 4. edycja Istanbul Design Biennial. W ciągu sześciu tygodni odbędzie się szereg wydarzeń oscylujących wokół tematu edukacji. Sposoby nauczania są tu rozumiane w kontekście szybko zmieniającego się świata – ciągłego pomnażania informacji, zwiększania się wiedzy, coraz łatwiejszego dostępu do niej, a także inteligentnych maszyn. Jakie zdolności umysłowe człowieka okażą się w przyszłości niezastąpione? Jak zmienia się edukacja? I wreszcie: jak ta dynamiczna sytuacja wpływa na design i jego nauczanie? Tego rodzaju kwestie, a także znane z przeszłości formy eksperymentalnego szkolnictwa stały się inspiracją dla organizatorów tegorocznej edycji. Istanbul Design Biennial ma stać się platformą wymiany doświadczeń dotyczących strategii edukacyjnych w zakresie projektowania. Poprzez międzypokoleniowe i transdyscyplinarne podejście, zapraszając praktyków z Turcji i zagranicy, A School of Schools ma łączyć stare z nowym, akademickie z amatorskim, profesjonalne z osobistym, skupiając się na procesie tak samo jak na rezultacie. W tym złożonym i ambitnym środowisku wspólnie stworzymy nową wiedzę, poszukamy alternatyw dla aktualnych systemów, a przy całej tej radykalnej różnorodności przesuniemy granice dyscypliny – czytamy na stronie wydarzenia.

Istanbul Design Biennial organizowane jest od 2012 roku przez Istanbul Foundation for Culture and Arts. Wydarzenie potrwa do 4 listopada.

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.