Architektura MuratorWydarzeniaSerwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Serwis miesięcznika „Architektura-murator”, będący najważniejszą platformą informacyjno-publicystyczną branży architektonicznej, został udostępniony wszystkim internautom. Dotychczas skupiał 20 tys. zarejestrowanych użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. Teraz z jego zasobów będą mogli korzystać także użytkownicy spoza branży.

„Architektura-murator” od ćwierćwiecza skupia środowisko architektów, projektantów, krytyków architektury, inwestorów oraz studentów kierunków architektonicznych, stanowiąc forum dyskusji i promocji najlepszych wzorców współczesnej architektury polskiej i światowej. Chcielibyśmy, aby serwis, poprzez udostępnienie swoich treści wszystkim użytkownikom Internetu, wzmocnił funkcję edukacyjną „Architektury-murator” w zakresie promowania wiedzy o architekturze i jej istotnej roli w życiu każdego człowieka – mówi Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.    

Na stronie www.architektura.murator.pl znajduje się ponad 10 000 artykułów autorstwa czołowych architektów i krytyków architektury w Polsce. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, redakcja serwisu codziennie uzupełnia je o nową porcję najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Czytelny i intuicyjny interfejs portalu odpowiada poszczególnym działom miesięcznika „Architektura-murator”, dzięki czemu użytkownik jest w stanie w szybki sposób odnaleźć potrzebne informacje. W wyodrębnionych sekcjach piszemy o m.in. o konkursach, nowych realizacjach, projektach oraz zagadnieniach technicznych. Treści te uzupełniane są o felietony i polemiki w rubryce Krytyka, skupiającej się na kwestiach szczególnie istotnych dla środowiska architektów.

Specjalne zakładki zostały poświęcone studentom i uczniom szkół średnich, planującym studia architektoniczne. Studenci mają dodatkowo możliwość samodzielnego publikowania na stronie swoich projektów i współtworzenia jednej z największych baz studenckich portfolio w Polsce.

Na stronie www.architektura.murator.pl udostępnione są także unikatowe materiały z miesięcznika, systematycznie wzbogacane o wybrane teksty archiwalne.

Redaktorem prowadzącym serwisu jest Tomasz Żylski, wieloletni redaktor miesięcznika „Architektura-murator”, autor artykułów z historii architektury, wywiadów z wiodącym architektami i przedstawicielami kultury, materiałów przeglądowych oraz recenzji. W 2019 roku odbył staż w londyńskiej redakcji największego serwisu architektonicznego Dezeen, który miesięcznie odwiedza 2,5 mln użytkowników.

Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.
Poznajcie Partnerów jubileuszu Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.
Zostań redaktorem "Architektury-murator"! Miesięcznik "Architektura-murator" zatrudni redaktora prowadzącego serwis internetowy www.architektura.murator.pl.
Wystawy "Architektury-murator" na bulwarach wiślanych Korzystając z otwarcia po modernizacji drugiego i trzeciego odcinka bulwarów wiślanych, redakcja "Architektury-murator" prezentuje tam dwie wystawy. Ekspozycje można oglądać do 31 października.