Architektura MuratorWydarzeniaSerwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

Serwis miesięcznika „Architektura-murator”, będący najważniejszą platformą informacyjno-publicystyczną branży architektonicznej, został udostępniony wszystkim internautom. Dotychczas skupiał 20 tys. zarejestrowanych użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. Teraz z jego zasobów będą mogli korzystać także użytkownicy spoza branży.

„Architektura-murator” od ćwierćwiecza skupia środowisko architektów, projektantów, krytyków architektury, inwestorów oraz studentów kierunków architektonicznych, stanowiąc forum dyskusji i promocji najlepszych wzorców współczesnej architektury polskiej i światowej. Chcielibyśmy, aby serwis, poprzez udostępnienie swoich treści wszystkim użytkownikom Internetu, wzmocnił funkcję edukacyjną „Architektury-murator” w zakresie promowania wiedzy o architekturze i jej istotnej roli w życiu każdego człowieka – mówi Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.    

Na stronie www.architektura.murator.pl znajduje się ponad 10 000 artykułów autorstwa czołowych architektów i krytyków architektury w Polsce. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, redakcja serwisu codziennie uzupełnia je o nową porcję najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Czytelny i intuicyjny interfejs portalu odpowiada poszczególnym działom miesięcznika „Architektura-murator”, dzięki czemu użytkownik jest w stanie w szybki sposób odnaleźć potrzebne informacje. W wyodrębnionych sekcjach piszemy o m.in. o konkursach, nowych realizacjach, projektach oraz zagadnieniach technicznych. Treści te uzupełniane są o felietony i polemiki w rubryce Krytyka, skupiającej się na kwestiach szczególnie istotnych dla środowiska architektów.

Specjalne zakładki zostały poświęcone studentom i uczniom szkół średnich, planującym studia architektoniczne. Studenci mają dodatkowo możliwość samodzielnego publikowania na stronie swoich projektów i współtworzenia jednej z największych baz studenckich portfolio w Polsce.

Na stronie www.architektura.murator.pl udostępnione są także unikatowe materiały z miesięcznika, systematycznie wzbogacane o wybrane teksty archiwalne.

Redaktorem prowadzącym serwisu jest Tomasz Żylski, wieloletni redaktor miesięcznika „Architektura-murator”, autor artykułów z historii architektury, wywiadów z wiodącym architektami i przedstawicielami kultury, materiałów przeglądowych oraz recenzji. W 2019 roku odbył staż w londyńskiej redakcji największego serwisu architektonicznego Dezeen, który miesięcznie odwiedza 2,5 mln użytkowników.

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.