Architektura MuratorWydarzeniaSetna rocznica urodzin Profesora Krassowskiego

Setna rocznica urodzin Profesora Krassowskiego

Koło Krytyki Oddziału Warszawskiego SARP organizuje obchody setnej rocznicy urodzin Profesora Czesława Witolda Krassowskiego. Przygotowano między innymi wystawę, spotkania oraz otwarte debaty publiczne.

Czesław Witold Krassowski (1917-1985) był profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, długoletnim wykładowcą historii architektury polskiej. Jednym z jego dzieł była publikacja „Dzieje budownictwa i architektury na ziemiach polskich”.

Warszawski SARP pragnie przypomnieć sylwetkę Profesora, zapraszając do obejrzenia wystawy „Postać i twórczość profesora / egzamin z architektury polskiej / ramy Sądu Ostatecznego”. Wystawę można będzie oglądać codziennie od 3 do 16 listopada 2017 roku w Warsztacie Warszawskim na placu Konstytucji 4.

W dniach 7 – 9 listopada odbył się także cykl debat. Tytuł pierwszej z nich to „Czym jest architektura? Wyborem czy koniecznością/granice wyboru i konieczności”. Tematy kolejnych dyskusji, które odbyły się odpowiednio 8 i 9 listopada, to „Aktualność twórczości profesora Krassowskiego. Aleatoryzm życia i architektury” oraz „Co dalej z architekturą polską. Czy architektura jest częścią kultury polskiej. Wolność twórcza i odpowiedzialność za krajobraz.”

Debaty moderowali dr hab. Jeremi T. Królikowski (z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW) oraz architekt Krzysztof Ozimek (K O Projekt Architektura + Urbanistyka), który jest również kuratorem cyklu wydarzeń.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie warszawskiego oddziału SARP.