SHARE WARSAW 2018: Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii

i

Autor: Archiwum Architektury

SHARE WARSAW 2018: Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii

2018-11-07 14:04

Już 15 listopada Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii SHARE WARSAW. Spotkanie, organizowane przez nowo utworzony Komitet Doradczy Architektów Europy Środkowo-Wschodniej, będzie okazją do podzielenia się doświadczeniami w dziedzinie architektury, urbanistyki i projektowania krajobrazu. Gośćmi specjalnymi są Ian Ritchie i Maurizio Meossi.

W kwietniu tego roku przedstawiciele 10 organizacji zawodowych z naszego regionu utworzyli nieformalny Komitet Doradczy Architektów Europy Środkowo-Wschodniej (właściwie The Consultative Council of Architects in Central and Eastern Europe), którego celem jest wsparcie organizacji SHARE Architects i zacieśnienie współpracy między specjalistami tej części kontynentu. W jego skład wchodzi Albania, Bułgaria, Macedonia, Grecja, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Polska, Rumunia i Serbia. Jedną z inicjatyw, od których rada rozpoczęła swoją działalność jest organizacja międzynarodowych konferencji służących wymianie doświadczeń i popularyzacji osiągnięć środkowoeuropejskich architektów. Dotychczas tego typu spotkania odbyły się już m.in. w Tiranie, Sofii, Budapeszcie, Belgradzie i Bukareszcie. Najbliższe, 15 listopada, odbędzie się w Warszawie.

Prelegenci z 8 krajów zaprezentują najnowsze osiągnięcia w architekturze, urbanistyce i projektowaniu krajobrazu. Podejmowane będą takie zagadnienia jak transfer wiedzy, przyszłość mieszkalnictwa,  zrównoważony rozwój czy wpływ inicjatyw społecznych na działalność zawodów. Gośćmi specjalnymi SHARE WARSAW będą brytyjski architekt Ian Ritchie oraz Maurizio Meossi, senior associate w pracowni Zaha Hadid Architects. Polskę reprezentować będą m.in. Krzysztof Ingarden, Zbigniew Macków i Oskar Grąbczewski. Współorganizatorem wydarzenie jest Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej (IARP). Wstęp na całe forum jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji tu

SHARE WARSAW 2018: Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii

Kiedy: 15 listopada 2018

Gdzie: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa

Prelegenci: Ian Ritchie, Șerban Țigănaș, Krzysztof Ingarden, Paolo Brescia, Maurizio Meossi, Mark Sutton Vane, Tomasz Klimek, Rainer Schmidt, Oskar Grąbczewski, Martin Hristov, John McElgunn, Julian Weyer, Zbigniew Macków, Xander Vermeulen Windsant

Organizator: The Consultative Council of Architects in Central and Eastern Europe