Architektura MuratorWydarzeniaSkyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski

Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski

Virtus Studio zaprasza na wykład Michała Sadowskiego z pracowni APA Wojciechowski. Spotkanie połączone będzie ze zwiedzaniem 195-metrowego Skylinera na warszawskiej Woli.

Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski
Skyliner w Warszawie, proj. APA Wojciechowski Architekci; fot. Marcin Czechowicz

Skyliner to strzelisty, smukły biurowiec, który dziś zamyka od zachodu rejon ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli. 195-metrową wieżę wraz z dwupoziomowym, eleganckim Skybarem, którego goście będą mogli podziwiać panoramę całej Warszawy, dla półki Karimpol zaprojektowało biuro APA Wojciechowski Architekci. Przy tworzeniu Skylinera wykorzystano cały arsenał dostępnych środków projektowych, dzięki którym zmaksymalizowano potencjał typologii biurowego wysokościowca. Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, Skyliner spełnia je wszystkie – pisał na łamach „Architektury-murator” Łukasz Pancewicz („A-m” 05/2021).

Budynek, zasilany w 100% z odnawialnych źródeł energii, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ma całkowicie przeszklony hol, pięciopoziomowy parking ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych i 21 szybkich wind wyposażonych w inteligentny system użytkowania bezdotykowego. Już 31 marca po Skylinerze oprowadzi jeden z jego współautorów, Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski. Na wykład architekta połączony z wycieczką po budynku zaprasza Virus Studio. Start: godz. 16.00. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie: virtus.com.pl.

Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski
Apartamenty w miejscu Polfy na warszawskiej Woli. Projekt biura BBGK Architekci To definitywny koniec przemysłu na warszawskiej Woli. Na terenie Polfy powstanie wielofunkcyjny zespół z ponad dwoma tysiącami mieszkań.
Towarowa 22: Jemsi zamiast Biga. Poznaliśmy szczegóły realizacji Nie Bjarke Ingels Group, ale JEMS Architekci zaprojektują ostatecznie zespół Towarowa 22 na warszawskiej Woli. Nowa koncepcja zakłada między innymi przekształcenie reliktów tzw. Domu Słowa Polskiego w dwupoziomowy ogród. Zabudowa będzie też znacznie wyższa.
Autor: (Red.)
Osiedle Neo Natolin w Warszawie projektu APA Wojciechowski Architekci Trwa budowa osiedla Neo Natolin na warszawskim Wilanowie. Zespół według projektu biura APA Wojciechowski Architekci docelowo będzie się składał z 300 domów w zabudowie bliźniaczej.
W nowym formacie: biurowiec Format w gdańskiej Oliwie Biurowiec Format w Gdańsku składa się z dwóch, niejako przenikających się brył. Projektanci z APA Wojciechowski Architekci decydowali, że każda z części będzie miała elewacje w innym kolorze: czekoladowym i jasnobeżowym. To nawiązanie do pobliskiej fabryki  czekolady „Bałtyk” i historycznych budynków stacji Gdańsk Oliwa.
Skyliner: wieżowiec przyszłości z fasadami WICTEC marki WICONA Skyliner, flagowa inwestycja Grupy Karimpol projektu APA Wojciechowski, to jeden z najbardziej imponujących obiektów architektonicznych w Polsce, zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanych technologii. Wysokościowiec został zrealizowany w oparciu o rozwiązania i technologie spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa. Marka WICONA dostarczyła fasady elementowe WICTEC.
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.