Architektura MuratorWydarzeniaSmart City Forum 2020: nowy termin

Smart City Forum 2020: nowy termin

Organizatorzy XI edycji Smart City Forum zmienili termin wydarzenia. Spotkanie poświęcone rozwojowi inteligentnych miast odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2020 roku.

Smart City Forum 2020

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, XI edycja Smart City Forum odbędzie się w czerwcu. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat europejskiej wizji miast przyszłości, poprawy jakości życia w aglomeracjach, konkurencyjności gospodarczej czy zrównoważonego rozwoju. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami prowadzenia inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu tzw. use case’ów. Nie zabraknie także problematyki cyfrowych transformacji.

Smart City Forum 2020: program

Pierwszy dzień wydarzenia zwieńczy Wielka Gala Smart City, na której wręczone zostaną nagrody laureatom Konkursu Smart City. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnieni zostaną zarówno przedstawiciele administracji lokalnej, jak i biznesu. Wszyscy przyczyniający się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań zwiększających konkurencyjności polskich miast i gospodarki

W trakcie drugiego dnia tradycyjnie już odbędzie się Sesja Round Tables, która umożliwia pogłębioną dyskusję na bieżące tematy dotyczące rozwoju inteligentnych miast. Nowym elementem tej edycji Smart City Forum będą dwie ścieżki tematyczne. Ścieżka „Human Smart City” skupi się na zagadnieniach takich jak polityka senioralna oraz mieszkaniec jako użytkownik przestrzeni publicznej, a ścieżka „Eko i Inwestycje” odpowie na pytania związane z mobilnością i ekologią.

Smart City Forum to wydarzenie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką inteligentnych miast w Polsce i na świecie. Kongres odbywa się w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dla specjalistów, kadry menadżerskiej oraz zarządów firm. Więcej informacji na www.smartcityforum.pl.