Dachologia. Podniebne miasto

i

Autor: Archiwum Architektury

Spacer po dachach z Grupą Centrala

2016-05-18 14:28

Cykl "Dachologia.Podniebne miasto" ma zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał dachów i przyczynić się do popularyzacji idei ich zagospodarowania. W ramach spaceru 22 maja w towarzystwie architektów z Grupy Centrala będzie można odwiedzić niedostępne zazwyczaj dachy warszawskich budynków.

W ramach dorocznego Rooftop Day w Zurychu można wspiąć się na szczyty budynków, aby ćwiczyć jogę, opalać się i słuchać koncertów. Możliwość obejrzenia miasta z odmiennej perspektywy mają także mieszkańcy Rotterdamu, gdzie właśnie zainaugurowano monumentalne schody prowadzące na szczyt kina Kriterion. W Warszawie dachy to wciąż przestrzenie o niewykorzystanym potencjale. Popularyzacji idei ich zagospodarowania służyć będzie rozpoczynający się wkrótce cykl "Dachologia. Podbniebne miasto" zorganizowany przez Fundację Bęc Zmiana.

W programie obejmującym trzy weekendy (21-22 maja, 11-12 i 25-26 czerwca) znajdują się warsztaty, wykłady i spacery. Już 21 maja (sobota) Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis i Jakub Szczęsny z Grupy Centrala wygłoszą wykład wprowadzający do dachologicznej tematyki, a 22 maja (niedziela) odbędzie się spacer, którego uczestnicy odwiedzą m.in. dach-taras i dach-trawnik, a także przyjrzą się dachom i tarasom modernistycznych willi na Saskiej Kępie.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, które rozpoczną się w dniu 19.05 o godz. 11:00 pod adresem www.dachologia.evenea.pl. Szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie Fundacji Bęc Zmiana.

Program DACHOLOGII stworzyli architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis. Działania są częścią cyklu Synchronizacja, której tematem przewodnim jest architektura niezrównoważona.