Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z Dorotą i Mariuszem Szlachcicami. Kolejna odsłona Galerii Jednego Projektu

Spotkanie z Dorotą i Mariuszem Szlachcicami. Kolejna odsłona Galerii Jednego Projektu

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza 1 marca o 17.30 na spotkanie z architektami działającymi w studiu ArC2. Tym razem przedstawione zostaną trzy projekty wrocławskich osiedli mieszkaniowych.  

Galeria jednego projektu marzec
Fot.: materiały Muzeum Architektury we Wrocławiu

aSA

Spotkanie wyjątkowo dotyczyć będzie kilku projektów. Marcowa edycja Galerii Jednego Projektu przedstawi trzy projekty zespołów mieszkaniowych: Na Skrzydlatej, u zbiegu Krzyckiej i Przyjaźni oraz MikMak House. Na spotkanie z Dorotą i Mariuszem Szlachcicami prowadzącymi firmę ArC2 Muzeum zaprasza w czwartek 1 marca, o godz. 17.30.
Spotkanie będzie stanowić wstęp do szerszej dyskusji na temat budownictwa mieszkaniowego Wrocławia. Lokalne organizacje architektów i samorząd miasta, zainspirowane eksperymentalnym osiedlem WUWA wzniesionym w końcu lat 20. ubiegłego stulecia, podjęły się budowy wzorcowego habitatu na miarę XXI już wieku. Zanim jednak WUWA2 – pod nazwą Nowe Żerniki – powstanie, warto przyjrzeć się realizowanym obecnie osiedlom.

O Galerii
Wzorem dla organizatorów spotkań stała się działająca we Wrocławiu w latach 70. ubiegłego wieku Galeria Jednego Projektu, której pomysłodawcą i animatorem był, nieżyjący już, architekt Andrzej Chachaj. Bezpośrednie nawiązanie do nazwy cyklu to zarazem przypomnienie jego postaci i wkładu w kształtowanie środowiska wrocławskich architektów. Przynajmniej dziesięć razy w roku, zwykle w pierwszy czwartek miesiąca, Galeria rozpoczyna wernisażem prezentację jednego projektu - zawsze prestiżowego i ważnego dla polskiej architektury. Autor prezentuje swoją pracę, a po wykładzie udziela odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące projektu.
czytaj także: Romuald Loegler w Galerii Jednego ProjektuGaleria Jednego Projektu
1.03.2012, godz.17.30
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Adaptacja Redity Napoleońskiej w Gdańsku Gdańskie Centrum Nauki Hewelianum wkrótce zyskać może nową przestrzeń. Na potrzeby placówki ArC2 Fabryka Projektowa opracowała adaptację XIX-wiecznej redity.
Schronisko w Himalajach W Nepalu powstanie schronisko górskie według projektu biura ArC2.
Afrykarium we wrocławskim zoo Budynek zamyka od południa monumentalne założenie wytyczone jeszcze przez Maxa Berga podczas realizacji Hali Stulecia. Mieści pierwsze w Polsce i największe w Europie oceanarium, jedyne na świecie poświęcone wyłącznie Afryce – o budynku i emocjach, jakie wywołuje wśród wrocławian pisze Roman Rutkowski.