Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z Mistrzem - Ryszard Jurkowski

Spotkanie z Mistrzem - Ryszard Jurkowski

28 maja w Galerii Architektury SARP w Krakowie odbędzie się kolejne Spotkanie z Mistrzem. Tym razem wykład wygłosi Ryszard Jurkowski, architekt i urbanista, laureat Honorowej Nagrody SARP z 1999 roku za całokształt twórczości.

Muzeum Miejskie w Żorach
Muzeum Miejskie w Żorach projektu AiR Jurkowscy Architekci

Ryszard Jurkowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 1990 roku prowadzi pracownię architektoniczną AIR Jurkowscy Architekci w Katowicach. Do jego najważniejszych projektów i realizacji należą: osiedle książęce w Katowicach (2010), rozbudowę Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (2009) oraz Muzeum Miejskie w Żorach (2012). Jest członkiem Głównej Komisji Urbanistyki i Architektury w Polsce. W latach 1980-1988 był prezesem katowickiego Oddziału SARP, a w latach 2000-2006 prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Spotkanie z mistrzem - Ryszard Jurkowski
28 maja 2015, godz. 18:00
Galeria Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie

Zespół domów Przy fontannach w Raciborzu Domy nawiązują swoją skalą do okolicznych willi miejskich. Dzięki dopracowanym detalom i prostym środkom wyrazu, charakteryzują się współczesną, bezpretensjonalną architekturą, której często tak bardzo brakuje polskim miastom – pisze Agata Twardoch.
Najlepsze budynki z ceramiki budowlanej. Wkrótce rozstrzygnięcie Wienerberger Brick Award 2014 Za trzy tygodnie poznamy laureatów nagrody Wienerberger Brick Award 2014. Dwie realizacje nominowane z Polski to Muzeum Armii Krajowej projektu AIR Jurkowscy Architekci oraz budynek mieszkalny Corte Verona pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Przedstawiamy wybór nominowanych realizacji
Nagrody SARP rozdane Znamy laureatów dorocznej Nagrody Roku SARP 2010 oraz Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Ministra Infrastruktury.