Architektura MuratorWydarzeniaStacja Młoda Architektura - 11 września - Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?

Stacja Młoda Architektura - 11 września - Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?

Miesięcznik „Architektura-murator” serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Stacja Młoda Architektura. Gośćmi najbliższego wieczoru, pt. Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?, będzie Maciej Siuda, współprojektant ekologicznego pawilonu z plastikowych butelek, który prezentowany był m.in. na ubiegłorocznym biennale architektury w Wenecji oraz Jędrzej Lewandowski, pomysłodawca i producent efektu gitarowego Farmer’s Mill, z którego korzystają już takie zespoły jak U2 czy Rammstein

"Odnajdź swoje miejsce w aktywności – reaguj! Mamy różne możliwości – od publikowania tekstów, poprzez krytykę, akcje w przestrzeni, wystawy i debaty, po zaangażowanie w politykę",  zwracali uwagę uczestnicy organizowanych w tym roku przez „Architekturę-murator" konfrontacji Młodzi do Łodzi. Nasi goście, również biorący w nich udział, opowiedzą, w jaki sposób sami próbują odnaleźć się na rynku usług architektonicznych i jakie formy aktywności zawodowej i pozazawodowej uprawiają.

Gośćmi najbliższego wieczoru 11 września będą Maciej Siuda i Jędrzej Lewandowski.

Maciej Siuda absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 2008-2011 architekt w biurach projektowych PO2 Arquitectos (Madryt), Sou Fujimoto Architects (Tokio) i Grupo Aranea (Alicante). Współtwórca międzynarodowych warsztatów architektonicznych IWAU. Prowadzący zajęcia w School of Form w Poznaniu oraz na Politechnice Świętokrzyskiej. Pomysłodawca kolektywu Balon, z którym w 2012 roku wygrał konkurs na projekt szkoły w Jacmel na Haiti. Pracuje też w duecie z Rodrigo García Gonzalesem, z którym zaprojektował tymczasowy pawilon DEVEBERE, prezentowany m.in. podczas ubiegłorocznego biennale architektury w Wenecji.

Jędrzej Lewandowski absolwent studiów magisterskich i doktoranckich Politechniki Łódzkiej. Wraz z Lilianną Prus właściciel pracowni Le 2 Workshop. Stypendysta Velux w Danii oraz University of Lund w Szwecji. Laureat kilku krajowych i międzynarodowych konkursów architektonicznych. Pomysłodawca i producent efektu gitarowego Farmer’s Mill, który został dotychczas zamówiony m.in. przez zespoły U2, Rammstein, Jack White, Mars Volta oraz był recenzowany przez czasopisma takie jak brytyjski „Guitarist” czy amerykański „Premier Guitar”. Współzałożyciel Szkoły 3D – pierwszej na rynku polskim szkoły grafiki trójwymiarowej dla osób początkujących.

Zapraszamy do klubokawiarni Warszawa Powiśle ul. Kruczkowskiego 3B, start: godz. 19.00.
Dla wszystkich, kórzy wezmą udział w spotkaniu Stacja Młoda Architektura, miesięcznik Architektura-murator przygotował archiwalne numery magazynu.

Kontakt: Anna Żmijewska: architektura_technika@murator.com.pl lub Tomasz Żylski: architektura_red@murator.com.pl

Stacja Młoda Architektura to cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywają się co dwa tygodnie do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle.

Już czas na zmianę warty? Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry. Tegoroczne konfrontacje Młodzi do Łodzi zdają się doskonale ilustrować tę tezę – pisze Tomasz Żylski.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? O życiu pozaarchitektonicznym opowiadali uczestnicy przedostatniego spotkania z cyklu Młoda Architektura – Jędrzej Lewandowski i Maciej Siuda
Stacja Młoda Architektura. Warszawa Powiśle 10 lipca Cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już w tym tygodniu!
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru będą: BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński. Spotkajmy się 24 marca!