Architektura MuratorWydarzeniaStacja Młoda Architektura. Warszawa Powiśle 10 lipca

Stacja Młoda Architektura. Warszawa Powiśle 10 lipca

Cykl wakacyjnych spotkań z młodymi polskimi architektami organizowany przez miesięcznik "Architektura-murator". Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od środy 26 czerwca, do końca września w klubokawiarni Warszawa Powiśle. Start: godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już w tym tygodniu!

Warszawa Powiśle, 10 lipca 2013
Warszawa Powiśle, 10 lipca 2013

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele najmłodszego pokolenia polskich architektów, zarówno czynni projektanci, jak i nauczyciele akademiccy, urzędnicy publiczni i społecznicy. Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy uczestników trzecich ogólnopolskich konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi 2013, które odbyły się w maju tego roku.
Konfrontacje te, organizowane przez miesięcznik "Architektura-murator" raz na pięć lat, pozwalają spojrzeć na polską architekturę w szerszym kontekście i prześledzić procesy, które powodują, że dyscyplina ta nieustannie się zmienia. Dla młodych projektantów, stojących u progu drogi zawodowej, łódzkie spotkania to także wyjątkowa okazja, by podczas burzliwych dyskusji wyznaczyć sobie nowe cele do realizacji i zwrócić uwagę na najbardziej palące problemy architektury oraz kondycję środowiska architektonicznego w Polsce.
Teraz swoimi przemyśleniami architekci ci podzielą się z mieszkańcami Warszawy. Przyjdź i posłuchaj, co myślą o architekturze, dowiedz się, do czego dążą, jakie mają cele i w jaki sposób chcą zmieniać architektoniczny krajobraz polskich miast.

Gośćmi najbliższego spotkania pt. Nowe technologie w architekturze będą: Katarzyna Waloryszak współwłaścicielka pracowni MAKAAgroup oraz Michał Piasecki ze studia Bridge

Katarzyna Waloryszak studiowała architekturę i urbanistykę w Łodzi, a następnie w Lille. Praktykę zawodową zdobywała w łódzkich, warszawskich oraz paryskich pracowniach architektonicznych. Posiada doświadczenie w projektowaniu domów jednorodzinnych, budynków biurowych, hotelarskich, mieszkaniowych oraz komercyjnych. Razem z mężem, Marcinem Waloryszakiem, prowadzi biuro MAKAAgroup, które współpracowało m.in. przy projekcie wieżowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda.


Michał Piasecki prowadzi działalność konsultingową w dziedzinie komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania od 2009 roku. Tworzy niestandardowe oprogramowanie, skrypty i modele parametryczne, które umożliwiają generowanie, zarządzanie i optymalizację złożonych form. Współpracuje między innymi z Joris Laarman Lab, NEX Architecture, WWAA i Super Super. Jest też współzałożycielem Bridge, interdyscyplinarnego studia zajmującego się masową personalizacją i augmented reality. Michał studiował na Wydziale Architektury PW, Iaac w Barcelonie oraz Msc Adaptive Architecture and Computation na Bartlett w Londynie. Prowadził kursy oraz warsztaty z computational design między innymi na wydziałach architektury w Warszawie i Wrocławiu, na Bartlett oraz na wydziale industrial design Lund University.


Czekamy na Was 10 lipca 2013
w klubokawiarni Warszawa Powiśle
ul. Kruczkowskiego 3B
start: godz. 19.00

Kontakt: Anna Żmijewska: architektura_technika@murator.com.pl
Tomasz Żylski: architektura_red@murator.com.pl

Już czas na zmianę warty? Pięć lat to w architektonicznej rzeczywistości okres szczególnie długi. Nie tylko dlatego, że pojawiają się zupełnie nowe trendy i zjawiska, ale też z uwagi na fakt, że uczelniane mury opuszcza kolejne pokolenie architektów, zwykle negujące zastany porządek i obowiązujące reguły gry. Tegoroczne konfrontacje Młodzi do Łodzi zdają się doskonale ilustrować tę tezę – pisze Tomasz Żylski.
Drewno w architekturze. Konkurs Wydział Architektury Politechniki Białostockiej czeka na najlepsze magisterskie prace dyplomowe dotyczące drewnianej architektury.
Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? O życiu pozaarchitektonicznym opowiadali uczestnicy przedostatniego spotkania z cyklu Młoda Architektura – Jędrzej Lewandowski i Maciej Siuda
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru będą: BudCud, Wzorowo i Kuba Sowiński. Spotkajmy się 24 marca!
Nowe Piętro Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zobacz wideo! Najbliższe spotkanie 17 lutego!