Architektura MuratorWydarzeniaStudenckie projekty nagrodzone w konkursie "Citterio i Ty"

Studenckie projekty nagrodzone w konkursie "Citterio i Ty"

Rozstrzygnięto konkurs na projekt łazienki z armaturą zaprojektowaną przez Antonio Citterio, znanego włoskiego architekta i designera. Pierwszą nagrodę otrzymał Konrad Kobielski z Politechniki Poznańskiej.

Wyniki konkursu "Citterio i Ty"
Nagroda główna - Konrad Kobielski (Politechnika Poznańska)

Przemiotem konkursu było opracowanie koncepcji łazienki z wykorzystaniem produktów jednej z 3 kolekcji autorstwa Antonio Citterio dla marki Axo. Ceniony włoski projektant urodzony w 1950 roku swoje pierwsze biuro otworzył już w wieku 22 lat, jeszcze przed ukończeniem studiów na wydziale architektury na Politechnice w Mediolanie. Od końca lat 90-tych znany jest nie tylko z projektów architektonicznych, lecz także mebli i armatury dla takich marek jak Vitra czy Hansgrohe. W jego realizacjach łazienka stała się miejscem wypoczynku, kolejną przestrzenią o charakterze mieszkalnym, a nie wyłącznie użytkowym. W tym duchu utrzymane są także prace nagrodzone w konkursie "Citterio i Ty".

Spośród 144 nadesłanych prac jury pod przewodnictwem Wojciecha Trzcionki, Dyrektora Wydawniczego Design Alive, wybrało 10 projektów finałowych. 15 marca wszyscy finaliści prezentowali swoje projekty bezpośrednio przed jury, które wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody specjalne.

Nagrodę główną - udział w zagranicznych warsztatach projektowych o wartości 20 000 zł - otrzymał Konrad Kobielski z Politechniki Poznańskiej. Projekt łazienki modułowej jego autorstwa charakteryzuje się nowatorskim podejściem i podejmuje próbę rozwiązania realnego problemu mieszkaniowo-rodzinnego - czytamy w opinii jury.

W kategorii projektów studenckich przyznano nagrodę specjalną o wartości 5 000 zł dla Karoliny Zuby z Politechniki Lubelskiej za spójną koncepcję i przemyślaną prezentację. Ze względu na wysoki poziom konkursu zdecydowano także o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia o wysokości 3 000 zł dla zespołu w składzie: Katarzyna Drobek, Katarzyna Tkaczyk i Karol Knap.

W kategorii projektów profesjonalnych Jury przyznało nagrodę specjalną w wysokości 3 000 zł dla najbardziej obiecującego projektanta, którą otrzymał Jakub Bałanda z Asymetric Studio z Sopotu.

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na projekt muzeum poświęconego Witoldowi Pileckiemu, które planowane jest w Ostrowi Mazowieckiej.
Czesław Bielecki zaprojektuje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obiekt powstanie według koncepcji pracowni Czesława Bieleckiego - jedynej, która wpłynęła na konkurs.
Tak będzie wyglądać nowa ekspozycja w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Pierwszą nagrodę przyznano koncepcji opracowanej przez biuro ART FM Sp. z o.o.
Polacy zwycięzcami międzynarodowego konkursu "Wedding Oasis" Praca "Under the Cloud" zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt przestrzeni przeznaczonej dla ceremonii zaślubin, na terenie Castello di Rosciano we Włoszech. Jej autorami są Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak i Joanna Gizelska z zespołu projektowego A2T.
Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.