Architektura MuratorWydarzeniaStudio Kwadrat w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Studio Kwadrat w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z architektami ze Studia Kwadrat. W ramach cyklu Galeria Jednego Projektu zaprezentowane zostanie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska

Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Wizualizacja
Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Wizualizacja


Spotkanie rozpocznie się w czwartek 14 listopada o godzinie 17.30 w siedzibie Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5). Architekci ze Studia Kwadrat przedstawią projekt Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Projekt ten otrzymał główną nagrodę w rozstrzygniętym w 2012 roku konkursie architektonicznym. Nowa gdańska inwestycja jest jednym z najważniejszych elementów podjętego przez władze Gdańska programu rewitalizacji i modernizacji terenów wokół Kanału Raduni, między innymi historycznych Targów Siennego i Rakowego. Budynek stanowić ma wizytówkę miasta i miejsce, od którego zwiedzanie Gdańska zaczynać będą turyści. Budynek częściowo służyć będzie celom komercyjnym. Na poziomie -1 i na parterze powstać ma centrum handlowe i restauracja, natomiast pierwsze piętro będzie własnością gminy Gdańsk. Czytaj więcej o projekcie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska >>

Wykład jak zazwyczaj odbędzie się na południowej antresoli w nawie bocznej dawnego kościoła p.w. św. Bernardyna ze Sieny służącego obecnie jako główna część ekspozycyjna Muzeum Architektury. Wystawa przedstawiająca projekt Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska eksponowana będzie w Muzeum Architektury do 1 grudnia 2013.

Projekt Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska
Projekt Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Autorzy: Studio Architektoniczne Kwadrat z Gdyni, główny projektant; arch. Jacek Droszcz, arch. Bazyli Domsta
Współpraca: architekci Katarzyna Lang


Zbiory Muzeum Architektury we Wrocławiu dostępne on-line! Szkice, rysunki architektoniczne, modele i teksty m.in. Bohdana Lacherta, Macieja Nowickiego, Jerzego Sołtana czy Heleny i Szymona Syrkusów to tylko część z bogatych zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu, które możecie znaleźć w wirtualnym archiwum placówki.
Archiwum Przyszłości – od Müllera i Koolhaasa do Laurino i Fink Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł. prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Otwarcie Obiektu Niemożliwego we Wrocławiu [GALERIA] Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Dzieła mistrzów renesansu w Muzeum Architektury we Wrocławiu Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Trzy początki. 1918, 1945, 1989 – od portu w Gdyni do Solpolu Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.
Międzywojenny modernizm Europy Środkowo-Wschodniej: sympozjum we Wrocławiu Z początkiem września dobiega końca wystawa poświęcona międzywojennej architekturze Kowna. Z tej okazji w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się sympozjum z udziałem badaczy z Litwy, Czech i Polski. Dyskusję na temat modernistycznego dziedzictwa naszego regionu poprowadzi profesor Małgorzata Omilanowska.