Architektura MuratorWydarzeniaŚWIADOME WNĘTRZE 2009 - czerwiec/ wrzesień

ŚWIADOME WNĘTRZE 2009 - czerwiec/ wrzesień

Cykl spotkań dla architektów ma przybliżyć europejskie trendy w zakresie dizajnu oraz kompleksowego podejścia do projektowania wnętrz komercyjnych.

Już w czerwcu odbędą się kolejne po majowych wykłady z cyklu ŚWIADOME WNĘTRZE 2009. Tym razem spotykamy się w 4 czerwca w Poznaniu i 5 we Wrocławiu. W tegorocznym cyklu gośćmi specjalnymi są m.in. architekci Jari Inkinen z Holandii, Henrik Kjellberg ze Szwecji oraz Julia Laufer i Marcus Keichel z Niemiec.

Celem spotkań jest ułatwienie kontaktów polskich architektów z uznanymi, wielokrotnie nagradzanymi, zagranicznymi projektantami wzorów przemysłowych oraz architektami wnętrz, przybliżenie europejskich trendów w zakresie dizajnu i formy oraz kompleksowego podejścia do projektowania wnętrz komercyjnych. Prezentacje zostaną wsparte konkretnymi rozwiązaniami spotykanymi na rynkach europejskich w ramach wykładów.

Czerwcowe tematy wykładów:
Design i marka – synergia czy kompromis?
Elastyczne biuro – wykorzystanie przestrzeni wspólnych.

W sesji wrześniowej odbędą się spotkania w Gdańsku, Łodzi i Warszawie.

Patronat Honorowy nad spokaniami objął SARP oraz Izba Architektów.
Organizatorami spotkań są firmy działające na rynku wyposażenia wnętrz komercyjnych MARTELA (meble biurowe), AHREND (meble biurowe), DESSO (wykładziny dywanowe) oraz VESCOM (okleiny ścienne).
Patronat medialny nad wydarzeniem: "Architektura-murator"

Więcej szczegółowych informacji o spotkaniach i tematach wykładów: martela@martela.pl


4 czerwca – Poznań, Moon Club, ul. Półwiejska 18
5 czerwca – Wrocław, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Program spotkań

14.00 – przybywanie gości
14.30 – przywitanie gości, przedstawienie Patronów honorowych, medialnych i organizatorów

14.45 – wykład
Design i marka – synergia czy kompromis?
Arch. Jari Inkinen, Finlandia

Arch. Jari Inkinen, Pracownia Gullsten-Inkinen, FINLANDIA
Arch. Jari Inkinen jest założycielem i współwłaścicielem Pracowni Gullsten-Inkinen, która istnieje na rynku fińskim od 1988 roku. Pracownia zatrudnia 20-sto osobowy zespół projektantów przestrzeni i profesjonalistów z zakresu wzornictwa: dekoratorów wnętrz, projektantów wnętrz, architektów i projektantów-grafików. Ich kreatywność, pasja, doświadczenie zawodowe oraz umiejętność obserwowania zmian w środowisku pracy i trendów we wzornictwie jest jedną z ich największych zalet. Wśród ich klientów znalazły się takie firmy jak: Amica, Finpro, Masterfoods, Meira, NCC, Nokia, Nordea, Palace yhtiot, Skanska, Technopolis, Unilever.

Ich usługi obejmują:
projekty renowacji nieruchomości komercyjnych, budynków biurowych,
projekty nowych obiektów budowlanych
strategiczne projektowanie przestrzeni pracy: biura, pracownie i laboratoria
projektowanie i architektura wnętrz: obiekty konferencyjne, uczelnie wyższe, ośrodki kultury, jak również domy prywatne i apartamenty.

Więcej informacji: www.gullsten-inkinen.com

15.30 – przerwa kawowa
15.45 – prezentacja organizatorów

16.15 – wykład
Elastyczne biuro – wykorzystanie przestrzeni wspólnych.
Arch. Małgorzata Grzyb, Polska

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1984-91). Uczestniczyła w warsztatach architektonicznych EASA w Marsylii. Obecnie rozwija swoje pasje studiując Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracowała w biurach projektowych oraz jako niezależny projektant zdobywając doświadczenie projektowe. W 1993 roku uzyskała uprawnienia budowlane o specjalności architektonicznej. Od 1996 pełni obowiązki głównego projektanta w firmie Martela w Polsce. Jest również Managerem Działu Architektury w Martela. Małgorzata Grzyb gościnnie wykłada projektowanie wnętrz na wyższych uczelniach. Jej zrealizowane projekty z zakresu architektury można podziwiać m.in. w Konstancinie, Bielsku-Białej, Izabelinie, Sandomierzu oraz Toruniu (rezydencja o pow. 1200 mkw.). Projektuje także wnętrza mieszkalne, biurowe i użyteczności publicznej, m.in. III i IV piętro budynku Kaskada, biura Nokia (Budapeszt), Rautaruukki, FritoLay, Hexal, Bosch oraz salony samochodowe. W swoim portfolio ma również indywidualne projekty mebli. Jej realizacje wnętrz salonów w Katowicach i Łodzi były nominowane w konkursie na najpiękniejsze wnętrze biurowe i przyjazne biuro. Projekt biura Martela w Katowicach otrzymał nagrodę „Przyjazne Wnętrze 2008”.

od 17:00 – bankiet23 września ŁÓDŹ
24 września WARSZAWA (Muzeum Gazownictwa)
25 września GDYNIA (Muzeum Miasta Gdynia)

Wrześniowe tematy wykładów:
Design i komfort – synergia czy kompromis?
Kreowanie wyposażenia wnętrz – elastyczność, piękno i trwałość

poprowadzi Henrik Kjellberg ze Szwecji oraz Julia Laufer i Marcus Keichel z Niemiec.

Świadome Wnętrze 2011. Cykl spotkań dla architektów i projektantów wnętrz Czwarty już cykl wykładów ŚWIADOME WNĘTRZE 2011 zgromadził przeszło1200 architektów w 7 miastach w Polsce. Spotkania odbywające się w ramach tego projektu  mają przybliżać polskim architektom nowoczesne koncepcje i trendy w zakresie projektowania, propagować zastosowanie rozwiązań ekologicznych. Prelegentami są uznani zagraniczni projektanci i architekci.
ŚWIADOMA ARCHITEKTURA Architekt Kai-Uwe Bergmann z pracowni Bjarke Ingels Group (BIG) po raz drugi odwiedził Polskę w ramach wykładów ŚWIADOME WNĘTRZE. W tym roku w dniach 28-30 września gościł z prelekcją „YES IS MORE” w Łodzi, Warszawie i Gdańsku. Na spotkania przybyło ponad 500 architektów.