Architektura MuratorWydarzeniaŚwiatowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy

Światowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy

Światowy Dzień Architektury 2021 obchodzimy w Polsce 1 lipca. Z tej okazji Izba Architektów RP inicjuje ogólnokrajową akcję i zaprasza rodaków do rozmowy. W Warszawie dyżurować będzie Piotr Żabicki  z Kuryłowicz & Associates.

Światowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy

Światowy Dzień Architektury został ustanowiony przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) w 1985 roku. Na świecie obchodzony jest najczęściej w pierwszy poniedziałek października, jednak w Polsce przyjęto datę 1 lipca. W tym roku Izba Architektów RP włącza się w obchody w sposób szczególny, zapraszając wszystkich do dyskusji na temat roli zawodu i meandrów procesu inwestycyjnego. 1 lipca w każdej z regionalnych izb odbędzie się dzień otwarty. Na miejscu dyżurować będą architekci, by odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania, doradzić i udzielić wsparcia przy planowanych inwestycjach. Podczas spotkania będzie można na przykład dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając działkę pod inwestycję, jakie formalności należy spełnić, a także w czym może pomóc architekt i jak ustalić, czy ma on odpowiednie uprawnienia.

Światowy Dzień Architektury 2021 w Warszawie i Bydgoszczy

W siedzibie Krajowej Izby Architektów RP przy ul. Stawki 2A w Warszawie podczas Światowego Dnia Architektury w godzinach 15.00-19.00 dyżurować będzie dr inż. arch. Piotr Żabicki. Poszczególne biura Okręgowych Izb Architektów ogłoszą swoje własne programy obchodów. Na razie dzień otwarty potwierdziła jeszcze izba kujawsko-pomorska. Tamtejsi architekci zapraszają do swojej siedziby przy ulicy Niedźwiedzia 7 w Bydgoszczy. Dyżur rozpocznie się o godzinie 16.00.

Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty
Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty „Mies. Skomplikowane życie architekta minimalisty” to komiksowa fabularyzowana biografia zarówno Ludwiga Mies van der Rohego, jak i „heroicznej” epoki nowoczesnej architektury. Lektura uzmysławia nam, kim tak naprawdę był jeden z najbardziej eleganckich i najchętniej naśladowanych architektów XX wieku.

By the wind House projektu KWK Promes Zapisy w planie miejscowym wymuszały stworzenie bryły nawiązującej formą do tradycyjnej zabudowy opartej na trójpodziale – podmurówka, parter i dach. Architektom udało się zaprojektować współczesną odsłonę tego klasycznego układu. O swojej najnowszej realizacji, By the wind House, pisze Robert Konieczny.
Dom stodoła: nieustający trend w architekturze. Najpiękniejsze domy stodoły w Polsce Dom stodoła cieszy się nieustającą popularnością. Tak zwane modern barn przywołują marzenia o prostym życiu na wsi, blisko natury i tradycji, oferując jednocześnie nowoczesną i komfortową przestrzeń do mieszkania. Prezentujemy kilka przykładów zrealizowanych ostatnio w Polsce domów w stylu nowoczesnej stodoły.
Autor: (Red.)
Izba Architektów RP solidarnie z Ukrainą! Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów RP wystosowało pismo do Narodowego Związku Architektów Ukraińskich z zapewnieniem wsparcia i pomocy. Zbiera też oferty pracy dla projektantów z Ukrainy.
Izba Architektów w sprawie konkursu na projekt domu do 70 m² Nie rekomendujemy udziału w konkursie ani w charakterze uczestnika, ani w charakterze sędziego. Liczymy na solidarność środowiska – pisze Krajowa Rada Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do konkursu na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m².
Salon Architektury 2018 – architekci nagradzają architektów Już po raz piąty członkowie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów nagrodzili najlepsze realizacje z regionu. Wśród laureatów znalazły się dwa obiekty publiczne i... dom jednorodzinny.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Przystanek Architektura – siedziba Łódzkiej Izby Architektów w nowej odsłonie Dworzec tramwajów zwany Krańcówką, od 2015 roku siedziba Łódzkiej Okręgowej Izbie Architektów, zyskał kolejne oblicze. Po zmroku modernistyczną bryłę niedawno wyremontowanego obiektu rozświetlają wielobarwne ledy.
15-lecie Izby Architektów RP Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej ma już 15 lat! Z tej okazji 8 grudnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala. Podczas uroczystości zaprezentowano między innymi wstępne założenia do projektu Ustawy o architekturze.