UIA 2017 Seoul – Światowy Kongres UIA w Korei. Paneliści, tematy, terminy zgłoszeń

i

Autor: Archiwum Architektury Centrum konferencyjno-wystawowe COEX w Seulu, na terenie którego  zaplanowano większość wydarzeń UIA 2017 Seoul; fot. materiały prasowe COEX

UIA 2017 Seoul – Światowy Kongres UIA w Korei. Paneliści, tematy, terminy zgłoszeń

2016-11-11 7:00

26. kongres Międzynarodowej Unii Architektów odbędzie się w Seulu we wrześniu 2017 roku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dominique Perrault, Kengo Kuma, Hani Rashid i Winy Maas. Zgłoszenia referatów przyjmowane są tylko do końca listopada.

Kongres Międzynarodowej Unii Architektów odbędzie się już po raz 26. Tym razem architekci spotkają się w Seulu w Korei Południowej. Przez osiem dni, od 3 do 10 września 2017 roku, blisko 30 tysięcy uczestników ze 124 państw dyskutować będzie nad przyszłością miast i wyzwaniami, jakie stoją przed światowymi metropoliami. Głównym tematem UIA 2017 Seoul będzie Dusza miasta (Soul of City). Jean-Luc Godard powiedział kiedyś: „Kurczak jest zwierzęciem z wnętrzem i zewnętrzem. Usuń zewnętrze, pozostanie wnętrze. Usuń wnętrze, zobaczysz duszę”. Miasto, niczym kurczak Godarda, również może być traktowane jak żywy organizm. Zewnętrzna powłoka miasta to ogólne wrażenie, jakie wywołują poszczególne jednostki lub jego masterplan, organy wewnętrzne to elementy miejskiej struktury takie jak place, ulice i budynki. (...) W kontekście poszukiwania duszy miasta rola architektów wydaje się nie do przecenienia. To oni tworzą konkretne i zróżnicowane miejsca do życia poprzez konwergencję kultury, przyrody i przyszłości. Wysiłki te zostaną przedstawione podczas kongresu w ramach trzech podtematów: Kultura, Przyszłość i Natura – piszą organizatorzy.

Program UIA 2017 Seoul będzie też okazją do zaprezentowania własnych projektów bądź realizacji i opracowań naukowych pośrednio bądź bezpośrednio odnoszących się do hasła głównego. Termin zgłaszania streszczeń założeń autorskich lub esejów upływa 30 listopada 2016 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.uia2017seoul.archi/congress/e_congress_01.asp w języku angielskim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim.

Kongres UIA 2017 Seoul odbędzie się w centrum konferencyjno-wystawowym COEX na terenie kompleksu World Trade Center Seoul. Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się David Leatherbarrow, Dominique Perrault, Billie Tsien, John Peponis, Wilfried Wang, Alvaro Puntoni, Kengo Kuma, Hchioh Sang Seung, Xiaodong Li, Hani Rashid, Thomas Terayama, Winy Maas i Minsuk Cho.