Architektura MuratorWydarzeniaUNDERCONSTRUCTED PL

UNDERCONSTRUCTED PL

Fotograficzny esej poświęcony pejzażowi prowincjonalnej Polski, rejestrujący stan, w którym fundamentalne tęsknoty i marzenia o bezpiecznym i odpowiadającym naszym estetycznym potrzebom domu, legną w gruzach.

Underconstructed.pl – Wystawa fotografii architektury współczesnej Agaty Pankiewicz i Marcina Przybyłko

Wystawa czynna: 08.10 – 22.11.2009

Wystawa zatytułowana UNDERCONSTRUCTED PL to dotkliwy fotograficzny esej poświęcony pejzażowi prowincjonalnej – żyjącej na marginesie – Polski nakreślony przez dwoje artystów: Agatę Pankiewicz, prowadzącą Pracownię Fotografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie oraz Marcina Przybyłko, niezależnego grafika i fotografa, absolwenta Akademii Medycznej w Lublinie i ASP w Krakowie.
To esej dotkliwy, bo rejestrujący – w pozornie beznamiętny sposób – stan, w którym fundamentalne tęsknoty i marzenia o bezpiecznym i odpowiadającym naszym estetycznym potrzebom domu, legną w gruzach. Wizualnym śladem owych niespełnionych dążeń i życiowych klęsk staje się stopniowo kaleczony krajobraz, coraz bardziej odległy od naszych wyobrażeń ziemskiego raju.

Informacje: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, 50-156 Wrocław, http://www.ma.wroc.pl//


fotka z /zdjecia/UNDERCONSTRUCTED_PL.JPG
Polska na eksport. Wystawa Polska jako kraj atrakcyjny, nowoczesny, inspirujący pod względem artystycznym i kulturalnym? Taki obraz ojczyzny malowali redaktorzy miesięcznika „Polska”, dla których pracowali najlepsi nasi fotograficy. Ich zdjęcia z lat 50. i 60. można zobaczyć na wystawie w warszawskiej Zachęcie.
Topografia ruin. Wystawa zdjęć Josefa Sudka 14 marca 2019 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Josef Sudek. Topografia ruin. Praga 1945.
Najlepsi fotografowie architektury – Arcaid Images Architectural Photography Awards 2016 Znamy wyniki pierwszego etapu prestiżowego konkursu na najlepsze zdjęcia architektury. Ostatecznych laureatów poznamy już wkrótce podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.
Społeczne archiwum Warszawy Powstaje społeczne archiwum wspomnień i fotografii Warszawy. Jego zbiory znajdą się na nowej stronie organizacji Tu było, tu stało, która ruszy na jesieni. Inicjatorzy akcji zapraszają do dzielenia się własnymi zdjęciami, pamiątkami i przeżyciami związanymi z miejską przestrzenią Warszawy.
Dziedzictwo Górnego Śląska Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na wystawę fotografii Thomasa Voßbecka.
Za otwartymi drzwiami - wystawa w ramach projektu Projektowanie w działaniu W mieszkaniu na ulicy Mokotowskiej 65 m30, otwartym jedynie przez 10 dni, już od 9 czerwca można oglądać wystawę fotografii przedstawiających życie prywatne toczące się w berlińskich i warszawskich mieszkaniach w przeciągu ostatnich 20 lat. Zdjęcia ukazują przestrzeń prywatną, na który składają się obrazy codzienności, rodzinnych rytuałów. Wystawa ma charakter laboratoryjny, jest próbą zebrania tych prywatnych pamiątek i pokazania ich w nowej, półpublicznej przestrzeni