Architektura MuratorWydarzeniaVita Contemplativa: Robert Konieczny w Berlinie

Vita Contemplativa: Robert Konieczny w Berlinie

Studio KWK Promes wraz z pracowniami Christopha Hessego i Snorre Stinessena na wystawie w Galerii Architektury w Berlinie. Wernisaż 5 lipca.

Vita Contemplativa: KWK Promes w Berlinie

Pod hasłem "Vita Contemplativa" skupiono prace trzech architektów z Polski, Niemiec i Norwegii, których projekty odwołują się do zakorzenionej w kulturze europejskiej idei życia poświęconego kontemplacji i refleksji. Według kuratorów wystawy, projekty wybranych twórców skupiają się na poszukiwaniu życiowej równowagi poprzez architekturę i poświęcone są osobom, które decydują się związać z konkretną, niewielką społecznością, tak aby móc rozwijać swoje życie twórcze.

Czytaj też: Arka Koniecznego |

Wystawa trwa od 5 lipca do 18 sierpnia w Architektur Galerie Berlin; wernisaż odbędzie się 5 lipca o godzinie 19:00. Więcej informacji na stronie galerii.

Tagi:
Apartamentowiec PANO: polsko-izraelski projekt w Berlinie Polska firma deweloperska Victoria Dom rozpoczyna w Berlinie kolejną inwestycję. Budynek z 33 mieszkaniami zaprojektował urodzony w Krakowie izraelski architekt Zvi Hecker.
Plastique Fantastique – artyści w obliczu pandemii Plastique Fantastique to duet artystyczny z Berlina, w którego skład wchodzą Marco Canevacci (Dr. Trouble) i Yena Young (Ms. Bubble). Od ponad 20 lat ich wielkoformatowe, pneumatyczne instalacje goszczą w miastach całej Europy. Ostatnio berlińskich artystów nurtuje temat pandemii i niezwykłych warunków życia, których za jej sprawą doświadczamy.
Neue Nationalgalerie w Berlinie – drugie życie architektonicznej ikony 22 sierpnia 2021 roku po trwającym pięć lat remoncie została otwarta berlińska Neue Nationalgalerie Miesa van der Rohe. Najważniejszą modernizację od czasów otwarcia gmachu w 1968 roku przeprowadzono według projektu brytyjskiego biura David Chipperfield Architects.
Humboldt Forum. Nowe serce Berlina Realizacja największej i najbardziej kontrowersyjnej berlińskiej inwestycji architektonicznej ostatnich lat dobiegła końca. 16 grudnia 2020 roku zainaugurowano Humboldt Forum. Ze względu na pandemię budynek wciąż pozostaje zamknięty dla publiczności, a sama inauguracja przybrała formę wirtualnego oprowadzania.
Trzy religie pod jednym dachem – House of One w Berlinie W centrum Berlina ma powstać niezwykła budowla, w której pod jednym dachem spotykać się będą wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Projekt opracowała pracownia Kuehn Malvezzi.
Herzog & de Meuron zaprojektują Muzeum XX wieku w Berlinie Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt Muzeum XX wieku w Berlinie. Pierwszą nagrodę otrzymała szwajcarska pracownia Herzog & de Meuron.