Targi Warsaw Home & Contract skierowane są do polskich i zagranicznych producentów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych, stanowiąc dla wszystkich uczestników wygodną platformę biznesową. Tegoroczna, piąta już edycja odbędzie się na rekordowej powierzchni wystawienniczej 145 tys. m². Wystawcy mogą również liczyć na specjalne pakiety obejmujące zakup i wykonanie stoiska z wykorzystaniem specjalnego systemu zabudowy MDF. Oprócz tego wystartowała platforma sprzedażowa online desho, która umożliwia zaprezentowanie się producentom, którzy nie znaleźli się w gronie wystawców.Targi Warsaw Home & Contract 2021 zaplanowano w sześciu halach Ptak Warsaw Expo. W ramach wydarzenia odbędzie się pięć tematycznych imprez targowych: Warsaw Home Furniture (Selected Furniture i Selected Design), Warsaw Home Textile, Warsaw Home Light, Warsaw Home Kitchen oraz Warsaw Home Build dla wystawców z branży budowlanej, wykończeniowej, a także łazienkowej i instalacyjnej.Warsaw Home & Contract zyskały również dofinansowanie rządowe na zaproszenie kupców oraz przedstawicieli sieci handlowych z różnych krajów. Dla wystawców stanowi to szansę, by dotrzeć ze swoją ofertę na nowe rynki.W kontekście pandemii organizatorzy bardzo poważnie podchodzą do zapewnienia jak największego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów. Duża powierzchnia wystawiennicza umożliwia przygotowanie odpowiedniej infrastruktury z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur sanitarnych. Zostaną uruchomione dodatkowe wejścia i wyjścia, parking będzie powiększony, trwają też prace nad specjalnymi bramkami.
Warsaw Home & Contract 2021: wydarzenia towarzyszące
Podczas tegorocznej edycji Warsaw Home & Contract nie zabraknie również sceny Design Forum z udziałem gwiazd branży wnętrzarskiej z całego świata. Dzięki temu wydarzenie tradycyjnie zostanie wzbogacone o cenny aspekt merytoryczny – spotkania, rozmowy, prelekcje, prezentacje i warsztaty z udziałem specjalistów. Warto przypomnieć, że w 2019 roku na scenie wystąpili: Karim Rashid, Marcus Fairs, Stefan Diez, Christophe Pillet, Richard Hutten, Matteo Cibic, Luca Nichetto, Matti Klenell, Cate & Nelson, Jaime Beriestain, Daniel Shavn, studio deFORM czy David Trubridge.Warsaw Home & Contract 2021 to również powrót wystawy IDEAS, która zadebiutowała podczas ostatniej edycji. Odbywająca się pod patronatem Kasi Ptak ekspozycja ponownie zaprezentuje koncepty obiecujących architektów i projektantów. Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym będzie Poland Design Festival, którego nadrzędnym celem jest promocja polskiego designu – innowacyjnych marek mniej i bardziej znanych projektantów, a także manufaktur.
Newsletter „Architektury-murator”co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
O idei targów – kurator Warsaw Home & Contract 2021 Marcin Szczelina
Pandemiczna rzeczywistość na zawsze wpłynęła na bieg historii i zmusiła nas do opisania świata, w którym przyszło nam żyć, na nowo. Rok temu nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, jak będzie wyglądał świat „po”. Pojawiło się za to wiele pytań. Jacy będziemy? Jakie wartości będą nam towarzyszyć? Czy nasze pasje przetrwają? Czy i jak wrócimy do „normalności”?Dzisiaj jesteśmy już w innym miejscu i wyciągamy wnioski z tej trudnej, ale jakże ważnej lekcji. Świat się zmienił, a my razem z nim. Czas wyostrzył nam wzrok, uświadomił, jak ważne jest dostrzeganie niezwykłych szczegółów, docenianie piękna, sztuki i perfekcji. Ucho wyczuliło się na fałszywe nuty, nastroiło na słuchanie z uwagą tych, którzy nie boją się podejmować ważnych i trudnych tematów. Nieobecność drugiego człowieka uświadomiła, ile możemy stracić. Zmieniło się wiele w kwestii smaków, zapachów, dotyku, bliskości, rozmowy. Ta lekcja stała się preludium do powrotu, ale powrotu na innych zasadach. REUNION, które oznacza ponowne spotkanie, niesie ze sobą wielkie przesłanie – to czas połączenia i zjednoczenia, czas współpracy, powrotu do wartości jak empatia i dzielenia się ze sobą tym, co najlepsze. Tegoroczna edycja Warsaw Home powstaje z myślą o spotkaniu z przyjacielem, spotkaniu z drugim człowiekiem, który jest naszą inspiracją, dzięki któremu istniejemy. Ponowny kontakt z nim otwiera przed nami nowe możliwości. Reunion ma symbolizować również zmiany, na które jesteśmy gotowi i które nie mogą odbyć się bez udziału wszystkich uczestników świata designu, architektury i sztuki. Jednocząc się i dzieląc dobrymi praktykami, chcemy nie tylko wskazywać kierunki rozwoju świata designu i architektury, ale przede wszystkim inspirować i zachęcać do kształtowania nowych strategii mających na celu wdrażanie odpowiedzialnych zmian. Ponowne spotkanie to dla nas kolejna szansa do budowania trwałych relacji, opartych na synergicznej wymianie doświadczeń i pomysłów. To powrót do rozmów, pytań i odpowiedzi, do dzielenia się słowem i obrazem, do komunikacji opartej na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. Doświadczeni minionymi wydarzeniami, chcemy udowodnić, że czas, który na chwilę stanął w miejscu, nie był czasem straconym, był jedynie momentem pozwalającym nam docenić zagubione gdzieś po drodze wartości i dostrzec moc, jaką niesie za sobą drugi człowiek i spotkanie z nim. Ponowne spotkanie nigdy nie będzie podobne do poprzedniego, ale może być wartościowsze i lepsze, jeśli przyświecać będą mu nie tylko wielkie idee, ale przede wszystkim skuteczne działania i dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej i zrównoważonej działalności. Doceńmy to wyjątkowe spotkanie i celebrujmy je z szacunkiem i wrażliwością, pamiętając, za Carlem Jungiem, że „spotkanie dwóch osób jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli jest jakaś reakcja, obie są transformowane”. Marcin Szczelina
Polecany artykuł: