Warszawa gości piątą edycję festiwalu New Generations!

i

Autor: Archiwum Architektury

Warszawa gości piątą edycję festiwalu New Generations!

2018-11-05 14:20

Już 15 listopada rusza pierwsza polska edycja festiwalu New Generations, służącego wymianie doświadczeń i nawiązywaniu współpracy między młodymi architektami z całej Europy. Trwają jeszcze zapisy na wieczór „speed talks”, podczas którego każdy może wygłosić wykład na wybrany przez siebie temat!

Projekt New Generations zainicjował w 2012 roku włoski architekt Gianpiero Venturini. Początkowo celem przedsięwzięcia była przede wszystkim analiza wpływu światowego kryzysu gospodarczego na młode pokolenie architektów. Dziś to międzynarodowa platforma skupiająca przedstawicieli wielu europejskich państw, którzy wspólnie zastanawiają się nad rolą współczesnego systemu edukacji architektonicznej, przyszłością zawodu i samej dyscypliny (wywiad z twórcami możecie przeczytać tu). W ramach projektu od 2013 roku organizowany jest też festiwal, podczas którego młodzi architekci dyskutują na wybrane przez siebie tematy. Dotychczas tego typu spotkania miały miejsce w Mediolanie, Florencji, Genui i Rzymie. Piąta edycja festiwalu po raz pierwszy odbędzie się poza terytorium Włoch.  W warszawskim spotkaniu pod tytułem Building the Atlas weźmie udział ok. 25 młodych biur architektonicznych z całej Europy, w tym takie pracownie jak Openfabric (Holandia), EEEstudio (Hiszpania), SET Architects (Włochy), Centrala (Polska), Wolfhouse production (Rumunia), abacO (Francja), Collective Disaster (Belgia), Yalla Yalla (Niemcy) czy PiM (Wielka Brytania).

Program skupia się tym razem na trzech głównych tematach: organizacja, biznes i media. Festiwal zainaugurują warsztaty Re-imagining Warsaw, podczas których trzy grupy uczestników pracować będą nad wyobrażeniem przyszłości Warszawy. Zaplanowano też prezentacje zaproszonych pracowni, które poprowadzi holenderski architekt Chris Luth, wykładowca na TU Delft i Uniwersytecie w Rotterdamie, współprowadzący internetowy Uncube Magazine, a także wieczór Pecha Kucha oraz liczne wykłady i dyskusje. Polecamy szczególnie wieczór „speed talks”, podczas którego każdy może zaprezentować wybrany przez siebie temat (start w piątek 16 listopada o godz. 20.00). Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w języku angielskim. Udział zarówno w części konferencyjnej, jak i warsztatowej jest bezpłatny, wystarczy jedynie rejestracja poprzez stronę Eventbrite.

Festiwal New Generations – Building the Atlas

Kiedy: 15-17 listopada 2018 roku

Gdzie: Babka do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7

Organizatorzy: New Generations Cultural Association, urząd Miasta st. Warszawy

Kuratorzy: Gianpiero Venturini (Itinerant Office) i Katarzyna Dorda