Architektura MuratorWydarzenia„Warsztat architekta. Fasady” nowe wydanie 2021

„Warsztat architekta. Fasady” nowe wydanie 2021

Współcześnie projektowane fasady nie tylko mają wpływ na kształtowanie parametrów środowiska wewnętrznego budynków i estetykę otoczenia, lecz także aktywnie włączają obiekt w zastany ekosystem. W nowym wydaniu „Warsztatu architekta. Fasady" eksperci opisują trendy i kierunki rozwoju tej branży. Magazyn dostępny z bieżącym numerem miesięcznika „Architektura-murator” (numer 11/2021). Jest też możliwość zamówienia e-wydania w formacie PDF.  

Okładka Warsztat Architekta Fasady
Fot.: Marcin Brzezicki

Zawartość merytoryczna nowego wydania 2021:

1. Innowacyjne rozwiązania fasadowe – trendy i kierunki rozwoju.
2. Fasady drewniane – przegląd realizacji ze świata i Polski.
3. Osłony fasadowe – nowe funkcje przesłon, rozwiązania jakościowe i ilościowe, sposoby montażu, przykłady ciekawych realizacji.
4. Rozwiązania współczesnych fasad: systemy ETICS, fasady transparentne, fasady zielone.
5. Prezentacja kampusu biurowego – Forest w Warszawie.

Magazyn dostępny:

- bezpłatnie – e-wydanie w formacie PDF, aby zamówić, kliknij tutaj

- z miesięcznikiem „Architektura-murator” numer 11/2021, zamów w prenumeracie, kliknij tutaj

„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” Agnieszka Kalinowska-Sołtys o proekologicznych aspektach projektowania elewacji, a Maciej i Tomasz Karwatkowie o swoich doświadczeniach i współpracy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Publikujemy także przegląd najnowszych rozwiązań w dziedzinie fasad kinetycznych, szklanych i metalowych.
Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy Fasady o właściwościach bioklimatycznych reagują na zmiany warunków atmosferycznych, pozwalając architektom na stosowanie dużych przeszkleń czy nawet całych szklanych elewacji bez obawy o komfort użytkowników i przegrzanie budynków. Jakie jeszcze korzyści oferują fasady bioklimatyczne?
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” prezentujemy najlepsze przykłady termomodernizacji z Polski i ze świata, analizujemy różne metody odnowy historycznych elewacji i przyglądamy się właściwościom fasad bioklimatycznych i prefabrykowanych fasad elementowych.
Zespół Sky View Parc w Nowym Jorku Sky View Parc to zespół trzech 17-piętrowych apartamentowców projektu kanadyjskiego studia architectsAlliance. Zlokalizowany w nowojorskiej Queens, oferuje atrakcyjne widoki na przepływający w pobliżu Flushing Creek, a także liczne udogodnienia dla mieszkańców.
Systemy fasadowe WIŚNIOWSKI  to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na całkowite oszklenie elewacji budynku. Różnorodne warianty przeszkleń szybą bezpieczną we wszelkich dostępnych typach dają niezliczone możliwości aranżacji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa.  Fasady i świetliki są dostosowane do indywidualnych wymagań inwestorów i projektantów. WIŚNIOWSKI w swojej ofercie ma fasady aluminiowe słupkowo-ryglowe MB-SR50, MB-SR50A z systemem nakładkowym, fasadę strukturalną MB-SG50, a także fasadę podstrukturalną MB-SR50 EFEKT, które spełniają rygorystyczne normy europejskie, dzięki czemu mogą być zastosowane w obiektach o przeznaczeniu publicznym, inwestycyjnym, rekreacyjnym i mieszkalnym. Produkty charakteryzują także wysokie parametry szczelności, izolacji akustycznej i cieplnej oraz spełniają wymagania prawa budowlanego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w klasach odporności ogniowej ograniczającej przepływ temperatury i ognia przez odpowiednio: 15, 30 i 60 minut.
Budynek 125 Greenwich w Nowym Jorku Aluprof dostarczył rozwiązania systemów aluminiowych do kolejnego prestiżowego obiektu: apartamentowca 125 Greenwich powstającego obecnie na Manhattanie według projektu Rafaela Viñolyego. Dzięki zaokrąglonym narożom przeszklonych elewacji wznoszący się na wysokość 278 metrów wieżowiec oferować będzie mieszkańcom spektakularne widoki na miasto.