Architektura MuratorWydarzenia„Warsztat architekta. Fasady” – już dostępny on-line

„Warsztat architekta. Fasady” – już dostępny on-line

Najciekawsze rozwiązania i systemy fasadowe dla architektów w nowej edycji bezpłatnego dodatku do „A-m”.

„Warsztat architekta. Fasady” – już dostępny on-line

Fasada spełnia wiele zadań, m.in. przyciąga uwagę i jest wizytówką obiektu. Jednocześnie fascynuje i stanowi wyzwanie dla architektów. Materiały i technologie obecnie przez nich stosowane zapewniają niemal nieograniczone możliwości nie tylko pod względem kształtowania płaszczyzn, lecz również wchodzenia w interakcję z otoczeniem.

Dążenie do transparentności, wprawienie w ruch, wykorzystanie jako element systemu poprawiającego efektywność energetyczną czy środek przekazu informacji to tylko niektóre z zabiegów stosowanych na elewacjach, pozwalających architektom uciec od utartych schematów i ożywić przestrzeń miejską.

Te i inne rozwiązania wraz z opisami interesujących realizacji zaprezentowane zostały w drugiej już edycji publikacji „Warsztat architekta. Fasady” – bezpłatnego dodatku do lipcowej „Architektury-murator”.

EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.
Teatr Wielki w Kantonie Charakterystyczna fasada, nawiązująca formą do tkaniny z chińskim haftem, została wykonana z trójkątnych paneli z perforowanej i pełnej blachy aluminiowej. O realizacji Steven Chilton Architects pisze Radosław Stach.
Fasada Roku 2020 – znamy zwycięzców Po raz czternasty rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary Blacha cynkowo-tytanowa jest nie tylko bardzo trwała. Nie wymaga też żadnych zabiegów konserwujących. Dzięki najnowszym technologiom produkcji jest teraz dostępna także w różnych odcieniach, dając architektom rzeczywistą swobodę twórczą.
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” Agnieszka Kalinowska-Sołtys o proekologicznych aspektach projektowania elewacji, a Maciej i Tomasz Karwatkowie o swoich doświadczeniach i współpracy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Publikujemy także przegląd najnowszych rozwiązań w dziedzinie fasad kinetycznych, szklanych i metalowych.
Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje Trwa czternasta edycja konkursu Fasada Roku. Zdobywcy nagród w każdej z pięciu kategorii tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge.