Warsztaty projektowania parametrycznego

i

Autor: Archiwum Architektury

Warsztaty projektowania parametrycznego w ramach konferencji Shapes of Logic

2015-01-21 11:22

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, koło naukowe LabDigiFab oraz portal 3d-dreaming i Architektura Parametryczna.pl zapraszają na międzynarodowe warsztaty z projektowania parametrycznego Shapes of logic, które odbędą się w dniach 7- 11 marca we Wrocławiu.

Celem warsztatów jest popularyzowanie najnowszych trendów w projektowaniu, w tym także cyfrowej fabrykacji, oraz szeroko rozumianego projektowania parametrycznego i generatywnego. Organizatorzy wyróżnili cztery podgrupy warsztatowe poświęcone najnowszym technikom projektowym. Morfogeneza, samoorganizujące się struktury czy zastosowania algorytmów genetycznych to tylko niektóre z nich. W rolach tutorów wcielą się absolwenci i doktoranci wiodący europejskich uczelni takich jak UCL czy ETH. W ramach warsztatów powstanie zadaszenie wykonane przez uczestników.

Struktury morfogeniczne (Mrophogensesi structure)

Grupa poświęcona kształtogenezie węzłów konstrukcyjnych. Poprzez zastosowanie biologicznych algorytmów rozwojowych i symulacji przyrostu tkanek grupa będzie generować formy węzłów konstrukcyjnych w strukturach prętowych. Ich prototyp zostaną wydrukowane na drukarkach 3d i poddane testom.

Fabrykacja (Fabric_action)

Beton jest aktualnie najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym. Grupa mówi stanowcze "nie" betonowym kostkom i udowodni, że materiał ten można formować inaczej. Angażując techniki form-findingu, skoncentruje się na najnowszych technologiach formowania betonu, poprzez użycie w roli szalunku konstrukcji membranowych.

Algorytm stada (Flock behavior)

Imigracją dla tej grupy będą obserwowane w królestwie zwierząt, algorytmy stada. Celem jest stworzenie interaktywnej instalacji, która będzie interferować z otaczającą ją przestrzenią, a w szczególności z ruchem przypadkowych przechodniów.

Struktura optymalna (Mini-Max Structure)

Grupa eksplorująca sposoby poszukiwania optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych dla zadanych warunków brzegowych za pomocą algorytmów genetycznych. Konstrukcje będą wzniesione i testowane dzięki systemowi węzłów Absolut Joint System z Wielkiej Brytanii.

Terminy:

7.02. 2015 - termin nadsyłania zgłoszeńWarsztaty odbędą się w dniach 7-11.03.2015

Aktualne informacje dotyczące rekrutacji, można znaleźć na stronie wydarzenia www.shapesoflogic.com. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem shapesoflogic@pwr.edu.pl.