Architektura MuratorWydarzeniaWokół wyników konkursu na Pawilon Polski - spotkanie

Wokół wyników konkursu na Pawilon Polski - spotkanie

W piątek 8 grudnia warszawska Zachęta zaprasza na wydarzenie poświęcone „Amplifikacji natury” kuratorki Anny Ptak - zwycięskiemu projektowi polskiej wystawy na przyszłoroczne Biennale Architektury w Wenecji.

Wybrana przez jury konkursu na ekspozycję w Pawilonie Polskim koncepcja, powstala z udziałem grupy projektowej Centrala, odwołuje się do wybitnych projektów i realizacji polskiego modernizmu II połowy XX wieku i odznacza się nowatorskim zamysłem wystawienniczym. Będzie ją można oglądać na 16 Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji, które potrwa od 24 maja do 25 listopada 2018. Podczas spotkania omówiony zostanie przebieg konkursu, zostanie też przedstawiona zwycięska praca.

 

Przebieg spotkania:

Przedstawienie przebiegu konkursu (zasady konkursu, jury, liczba prac, regulamin, rezultaty) – Hanna Wróblewska / Joanna Waśko

Wypowiedź przewodniczącej jury, Dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury – Agnieszka Komar-Morawska

Praca nagrodzona – 10 minut prezentacja autorska kuratorki Anny Ptak „Amplifikacja natury” z udziałem grupy projektowej Centrala (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis)

Wprowadzenie do dyskusji – Ewa P. Porębska, redaktor naczelna "Architektury-murator"

Dyskusja z udziałem jury, zwycięzców i publiczności

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia (piątek) o godzinie 12:00, w warszawskiej Zachęcie (sala multimedialna - wejście od ul. Burschego). Wstęp wolny.

 


MBA Kraków 2019 – laureaci Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie Grand Prix XV edycji Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie zdobyły Karolina Chodura i Joanna Rozbrój, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, za pracę wyrażającą konieczność koegzystencji przyrody i architektury. Prezentujemy laureatów MBA Kraków 2019.
Wydarzenia Tallińskiego Biennale Architektury. Open Call Organizatorzy TAB 2019 – Tallinn Architecture Biennale czekają na propozycje wydarzeń towarzyszących tegorocznej imprezie. Pomysły nadsyłać mogą architekci, urbaniści, artyści, ale i zainteresowani specjaliści innych dziedzin.
Gdynia z lekarstwem na pastelozę! Biennale Sztuki Miejskiej w Gdyni, organizowane przez lokalne stowarzyszenie Traffic Design, to nie tylko popularny festiwal szeroko rozumianego projektowania, ale też remedium na większość przypadłości dotykających nasze metropolie. Tegoroczna edycja przyniosła kolejne realne zmiany w przestrzeni tego polskiego „Białego Miasta”.
Polska na London Design Biennale – znamy założenia zwycięskiej wystawy Na London Design Biennale Polskę reprezentować będzie wystawa A Matter of Things, przygotowana przez Małgorzatę Wesołowską, projektantkę, badaczkę, niegdyś współpracowniczkę „Architektury-murator”. Międzynarodowa publiczność zobaczy obiekty, które towarzyszyły nam w codziennym życiu przez ostatnie sto lat.
16. Biennale Architektury w Wenecji Temat tegorocznej edycji biennale brzmi FREESPACE i odnosi się do architektury szczodrej i demokratycznej. W polskim pawilonie zobaczymy projekt Amplifikacja natury autorstwa grupy Centrala, nawiązujący do głównego hasła poprzez ukazanie relacji człowieka, architektury i natury
Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja Tematem tegorocznej, piątej już edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie była redefinicja funkcji i rozwiązań przestrzennych Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami poszukiwali nowych pomysłów dla budynku i jego roli w strukturze miasta – relacja Tomasza Żylskiego.