Architektura MuratorWydarzeniaWorld Architecture Festival 2012. Festiwal architektury w Singapurze

World Architecture Festival 2012. Festiwal architektury w Singapurze

Upływa termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji WAF. Projekty przyjmowane będą do 30 czerwca

Logo WAF


World Architecture Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń architektonicznych na świecie. Festiwal odbywa się po raz piąty. Poprzednie edycje odbywały się w Barcelonie – zobacz relację z WAF 2011. W 2012 roku po raz pierwszy impreza odbędzie się w Azji. W dniach 3.10.-5.10.2012 w Singapurze zobaczyć będzie można najlepsze projekty i wysłuchać prezentacji światowej sławy specjalistów. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do udziału w konkursie zgłaszać można zarówno obiekty ukończone, jak i niezrealizowane. Koszt zgłoszenia: jeden projekt 880 $, dwa 1320 $, kolejne zgłoszenia 440 $.

Kategorie główne:

Completed Buildings
Civic and community
Culture
Display
Health
Higher education/research
Hotel/leisure
House
Housing
New and Old
Office
Production/energy/recycling
Schools
Shopping
Sport
Transport
Villa

Landscape Projects
Completed designs - rural
Completed designs – urban

Future Projects
Culture
Education
Experimental
Health
Infrastructure
Landscape
Masterplanning
Residential

Ponadto
Small projects / Interiors

Więcej informacji: www.worldarchitecturefestival.com

Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.