fotka z /zdjecia/Peripheriques_Architectes.JPG

i

Autor: Archiwum Architektury

Wykład z cyklu MISTRZOWIE ARCHITEKTURY: David Trottin/Périphériques Architectes

2010-05-24 2:00

Périphériques Architectes to kolektyw założony w 1996 roku w Paryżu. Praca nad ich projektami przebiega w formie warsztatów, gdzie dwa biura konfrontują swoje pomysły. Périphériques wierzą, że architektura może poprawiać jakość życia, stać się przestrzenią spotkania.

25.05.2010 /wtorek/ godz. 18.00 miejsce: Centrala ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34

Périphériques Architectes to kolektyw założony w 1996 r. w Paryżu. Dziś współtworzą go dwa biura prowadzone przez Emmanuelle Marin- Trottin i David Trottin oraz drugie przez Anne-Françoise Jumeau. Praca nad projektami przebiega w formie warsztatów, gdzie oba biura konfrontują swoje pomysły, a następnie wspólnie uzgodniony rezultat prezentowany jest inwestorowi. Realizacje pracowni łączy użycie tanich, prostych materiałów oraz zamiłowanie do intensywnych barw. Périphériques wierzą, że architektura może poprawiać jakość życia ludzi, może stać się przestrzenią kontaktu i spotkania. Zespół zaangażowany jest także w inne aktywności, wraz z wydawnictwem Birkhauser publikuje cykl IN-EX, promując w nim własną wizję architektury na przykładach projektów z całego świata. Współpracuje również z French Touch — grupą non-profit, popularyzującą francuską architekturę. Najbardziej znane realizacje zespołu to Café Musiques w Savigny-le-Temple, Jussieu Atrium w Paryżu, Maison GO w Thionville oraz Lucent Tower Kaleidoscopic Garden w Nagoya w Japonii. W 2008 roku Périphériques byli kuratorami francuskiej ekspozycji na Biennale Architektury w Wenecji.

więcej o pracowni: www.peripheriques-architectes.com

W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem: biuro@sarp.katowice.pl

kurator cyklu: arch. Wojciech Małecki organizator: SARP O/Katowice współorganizator: Miasto Katowice patronat medialny: "Architektura-murator", "ARCHIVOLTA", BRYŁA sponsor wykładu: RIDI - producent opraw i systemów oświetleniowych www.ridi.de

fotka z /zdjecia/Peripheriques_Architectes.JPG

i

Autor: Archiwum Architektury