Architektura MuratorWydarzeniaWykład z cyklu Mistrzowie Architektury: Nathalie de Vries | MVRDV

Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury: Nathalie de Vries | MVRDV

MVRDV – jedna z najbardziej znanych holenderskich pracowni architektonicznych, aktywna na polach planowania przestrzennego, urbanistyki i architektury na niemal wszystkich kontynentach. Charakterystyczny dla biura przebieg procesu projektowego koncentruje się na przetwarzaniu dużych ilości danych za pomocą specjalnie opracowanych algorytmów


12.05.2011 (czwartek) godz. 18.00
miejsce: sala audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34

Stałe motywy obecne zarówno w ich tekstach teoretycznych, jak i realizacjach to gęstość w architekturze i urbanistyce oraz nowe formy przestrzeni publicznej. Najbardziej znane realizacje to Villa VPRO w Hilversum (1993-97), budynek WoZoCo (1994-97) w Amsterdamie, pawilon na EXPO 2000 w Hanowerze, Silodam w Amsterdamie (1995-2003), Mirador w Madrycie (2001-2005).

Nathalie de Vries - jedna z trojga partnerów - założycieli MVRDV (litery DV w nazwie); ukończyła Wydział Architektury TU Delft, wykładała na licznych uczelniach w Europie i USA. Zasiadała również w jury licznych konkursów oraz w radach programowych fundacji i muzeów.

www.mvrdv.nl

organizator: SARP Katowice
pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki
sponsor wykładu: AGA Light www.agalight.pl
patronat medialny: "Architektura-murator"

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl

fotka z /zdjecia/MVRDV_Silodam_Amsterdam.jpg
Woda, zieleń, miasto: jak robią to Holendrzy? O tym, czy odpowiednie projektowanie błękitnej infrastruktury w mieście może być odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne z Timo Stevensem z renomowanej holenderskiej pracowni De Urbanisten rozmawia Agnieszka Radziszewska.
Westbeat. Innowacyjna architektura z Amsterdamu Wielkim zwycięzcą tegorocznej Amsterdamskiej Nagrody Architektonicznej jest Westbeat – pionierski budynek-hybryda, będący miejscem do mieszkania i pracy, mający dodatkowo własną, ale otwartą dla gości z zewnątrz przestrzeń publiczną, która może być wykorzystywana na różne sposoby.
Victory Boogie Woogie: holenderski ekotunel Victory Boogie Woogie to najbardziej ekologiczny tunel w Europie. Tak przynajmniej twierdzą jego projektanci. Znajduje się na trasie Rotterdamsebaan, która połączyła w tym roku obwodnicę Hagi z autostradami A4 i A13.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Planet Netherlands. Podróż przez architekturę Holandii Planet Netherlands to internetowy festiwal filmowy poświęcony ostatnim 20 latom w holenderskiej architekturze – od słynnego Moebius House autorstwa UNStudio z 1998 roku po projekty w ramach programu Almere 2030
Holandia: miasta w obliczu zmian klimatycznych Od połowy XX wieku działalność człowieka jest główną przyczyną ocieplenia klimatu. Miejscami, w których występuje kumulacja ludności, a tym samym źródeł emisji dwutlenku węgla są miasta. Dlatego ich rola w ochronie klimatu jest kluczowa.