Architektura MuratorWydarzeniaZagranica – wykład pracowni architektonicznej BudCud

Zagranica – wykład pracowni architektonicznej BudCud

W ramach cyklu wykładów "Architektura w Wozowni" Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z pracowni BudCud opowiedzą o tym, czym jest dla nich projektowanie oraz jak starają się przekraczać tradycyjnie pojmowane granice architektury.

Zagranica – wykład pracowni architektonicznej BudCud

Założona w 2010 roku przez Mateusza Adamczyka i Agatę Woźniczkę pracownia BudCud tworzący projekty z zakresu architektury i urbanistyki. Do jej realizacji należą Kwartał Festiwalu Kultury Żydowskiej na Kazimierzu w Krakowie (2015), przestrzeń wystawienniczo - dyskursywna w krakowskim Bunkrze Sztuki (2016) oraz aranżacja wystawy Wreszcie we Własnym Domu w ramach festiwalu Warszawa w Budowie (2016). Pracownia ma na swoim koncie nagrody w wielu konkursach architektoniczno-urbanistycznych, m.in.: Europan i Schindler Award for Architecture, należy też do platformy New Generations, zrzeszającej najbardziej progresywne młode pracownie architektoniczne.

Nasze projekty to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to, by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. To kompleksowe środowiska przestrzenne. Proces projektowy wewnątrz biura oparty jest o ciągłe ewolucje bazowego modelu określonego przez to, co zastane (kontekst), ale i przez to, co ulotne (marzenie). Opracowania będące rezultatem takiego procesu wykraczają poza utarte schematy. Charakteryzuje nas optymistyczne podejście do kontekstu, wewnątrz którego tworzymy. Nie wynika ono jednak z naszej naiwności, lecz z przekonania, że otaczający nas świat to wspaniały i wielowątkowy organizm, a architektura może być jego integralną częścią - mówią Woźniczka i Adamczyk.

Wykład projektantów odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Architektura w Wozowni” 20 marca (poniedziałek) o godz. 17.00 w Galerii Wozownia w Toruniu, ul. Ducha Św. 6.

Mateusz Adamczyk – urodzony w Katowicach w 1981 r. Architekt i urbanista. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Bauhaus Universitat Weimar. W 2005 r. odbył praktyki architektoniczne w Holandii. W trakcie praktyk współautor kilku nagrodzonych prac konkursowych. Od 2007 r. współtworzy biuro BudCud.

Agata Woźniczka – urodzona we Wrocławiu w 1986 r. Architekt i urbanista. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Stypendystka E.T.S.A. U.A.H w Madrycie oraz Rady Miasta Wrocławia. Po praktykach w polskich firmach pracowała w kopenhaskim biurze BIG – Bjarke Ingels Group. Od 2010 r. wspólnie z Mateuszem Adamczykiem prowadzi pracownię BudCud.

Tagi:
BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam Już 1 lipca rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu BASK. Z tej okazji biuro BudCud uruchamia we Wrocławiu plenerową pracownię. Wspólnie z architektami zaprojektuj mieszkanie dla rodziny Basków z San Sebastian, siostrzanej Europejskiej Stolicy Kultury 2016!
Pawilony festiwalowe na krakowskim Kazimierzu Pawilony, które w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej stanęły na zaniedbanym skwerze w sercu krakowskiego Kazimierza miały służyć zarówno turystom, jak i okolicznym mieszkańcom.
Miejscy aktywiści w natarciu. Oddolne inicjatywy w przestrzeni publicznej W Polsce wysyp oddolnych inicjatyw i różnego rodzaju akcji w przestrzeni miejskiej trwa od ponad dekady. Inicjatorami zmian coraz częściej stają się organizacje pozarządowe, nieformalne ruchy miejskie oraz architekci. Przykładem zaangażowania tych ostatnich jest Skwer Sportów Miejskich w Warszawie
Miasto tysiąca pomostów. BudCud zwycięzcą konkursu na rewitalizację zbiornika wodnego w Woroneżu Krakowska pracownia BudCud zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ideowym na opracowanie strategii rewitalizacji zbiornika wodnego w Woroneżu. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie eko-nabrzeża, które stanie się nowym wielofunkcyjnym centrum miasta
Park Tysiąclecia w Zielonej Górze. Rewitalizacja i nowe funkcje Krakowska pracownia architektoniczna BudCud przygotowała projekt rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze; konsultacje społeczne pomogły w określeniu nowych funkcji parku i wyborze mebli miejskich, które się w nim pojawią
Projekt pracowni BudCud w finale konkursu na zagospodarowanie kijowskich wysp Przygotowana przez BudCud koncepcja ekologicznego zagospodarowania kijowskich wysp znalazła się wraz z siedmioma innymi projektami w ścisłym finale otwartego międzynarodowego konkursu  “CONCEPT OF RESERVATION AND DEVELOPMENT OF KYIV ISLANDS"