Architektura MuratorWydarzeniaZamecznik now! Konkurs na plakat

Zamecznik now! Konkurs na plakat

Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza młodych projektantów do nadsyłania prac nawiązujących do dorobku Wojciecha Zamecznika, wybitnego polskiego grafika, fotografa i twórcy scenografii

Wojciech Zamecznik, Cyrk

Wojciech Zamecznik (1923-1967) to  jeden twórców kojarzonych z tzw. polską szkołą plakatu, choć surowa forma jego prac odróżnia go od innych artystów wiązanych z tym nurtem. Artysta wykonał przeszło dwieście afiszy, wykorzystując w nich techniki malarskie i fotograficzne. Często łączył elementy różnych zdjęć, tworząc kolaże, eksperymentował też z luksografią. Z wykształcenia architekt, zajmował się wieloma dziedzinami sztuki. Uprawiał grafikę, projektował scenografie i aranżacje wystaw, okładki płyt, kroje czcionek.
Fundacja Archeologia Fotografii przypomina twórczość zmarłego w 1967 roku artysty. Do końca sierpnia do udziału w konkursie zgłaszać można plakaty reklamujące przygotowywaną właśnie ekspozycję prac artysty. Wystawa otwarta zostanie 28 września w warszawskiej galerii fundacji, przy ul. Andersa 13 podczas Warsaw Gallery Weekend.

Udział w konkursie brać mogą młodzi artyści – górna granica wieku to 35 lat – w tym studenci i absolwenci uczelni artystycznych i amatorzy. Jeden artysta nadesłać może nie więcej, niż dwie prace. Do przygotowania plakatu wykorzystać można prace Wojciecha Zamecznika, zamieszczone na serwerze ftp organizatora konkursu: ftp://83.144.79.14:2343, (login: AF_FTP,  hasło: eftep2012)
Konkurs realizowany jest w ramach szeroko zakrojonego projektu Żywe Archiwa, którego celem jest popularyzacja twórczości klasyków fotografii,, a przede wszystkim powiązanie ich pracy ze zjawiskami zachodzącymi w innych dziedzinach kultury i sztuki.


Nagrody
I miejsce - Aparat Samsung SMART FOTO NX20 oraz karta pamięci 32 GB, a także roczna prenumerata miesięcznika Foto
II miejsce - Aparat Samsung EX1 oraz karta pamięci 32 GB
Wyróżnienia: publikacje FAF, prenumerata miesięcznika Foto

Terminy
31.08.2012 – ostatni dzień przyjmowania prac
10.09. 2012 – ogłoszenie wyników I etapu konkursu
18.09. 2012 – ogłoszenie zwycięzcy konkursu

Więcej informacji
regulamin i biogram artysty: www.archeologiafotografii.pl/konkurs
kontakt: 22 628 14 64, konkurs@archeologiafotografii.pl
organizator: Fundacja Archeologia Fotografii


 Galeria Kordegarda i fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wystawę: Zbigniew Dłubak. Stadion '55 Od 9 marca będzie można oglądać w galerii Kordegarda nie wystawiany dotąd publicznie cykl klasyka polskiej fotografii, Zbigniewa Dłubaka. Wykonane w 1955 roku zdjęcia dokumentują ostatnią fazę budowy Stadionu Dziesięciolecia.