zaprojektowani kraków logo

i

Autor: Archiwum Architektury

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

2017-11-09 18:32

Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.

Wydarzenie otworzy 24 listopada o godzinie 17 prawnik Aleksandra Nędzi wykładem pod tytułem "W gąszczu paragrafów… Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich – zagadnienia praktyczne". Po wykładzie organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy Fotoprzestrzenie. Później odbędą się debaty i wykłady - między innymi dyskusja studentów oraz absolwentów krakowskiej Szkoły Wnętrz i Przestrzeni "Dyplom i co dalej".

W sobotę 25 listopada, po serii wykładów dizajnerów (Gosi i Tomka Rygalików, Adama Grocha), rozpoczną się warsztaty. Chętni mogą wybrać spośród kilku tematów. Monika Mroczkowska poprowadzi warsztaty "Fotografia architektury i wnętrz od podstaw", a Grzegorz Garcarz "Inicjał, exlibris, ślady, odciski, faktury". Będą także warsztaty poświęcone kolorom -  "Łączenie i mieszanie barw we wnętrzu". Wstęp na wszystkie wykłady, warsztaty i dyskusje jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na większość z nich obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularza. O godzinie 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym zacznie się zamykający sobotnie wydarzenia wykład dr. historii sztuki Huberta Bilewicza z Uniwersytetu Gdańskiego "Polskie wzornictwo międzywojenne".

Ostatni dzień wydarzenia, niedziela 26 listopada, poświęcony będzie targom, które odbędą się w godzinach 11.00-18.00 w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Wstęp kosztuje 5 zł, dla dzieci do 12 roku życia jest bezpłatny. Pełny program wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie: http://www.zaprojektowani.com.pl