Architektura MuratorWydarzeniaZaproszenie na promocję książki Architektura jest najważniejsza

Zaproszenie na promocję książki Architektura jest najważniejsza

„Rozmowy drugie" to trzeci tom z serii Architektura jest najważniejsza. W spotkaniu promującym książkę wezmą udział: Małgorzata Omilanowska, Marta Leśniakowska i Roman Rutkowski.

Architektura jest najważniejsza
Fot.: materiały prasowe

Punktem wyjścia do rozmów, które przeprowadza Ewa Mańkowska-Grin są ogólne zagadnienia, dotyczące sytuacji urbanistycznej i architektonicznej w kontekście Polski. Pierwszy tom kolekcji Architektura jest najważniejsza dotyczył opinii architektów na wspomnianą tematykę. Rozmowy drugie przedstawiają opinię historyków sztuki i krytyków architektury: Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Marty A. Urbańskiej, Grzegorza Piątka, Jacka Purchli, Romana Rutkowskiego, Kuby Snopka i Andrzeja Szczerskiego.

Rozmówcy Ewy Mańkowskiej-Grin poruszyli tematykę chaosu urbanistycznego, odpowiedzialności za przestrzeń wspólną, degenerację krajobrazu, ekologię w projektowaniu i urbanistyce. Rozmowy zaczynają się od zagadnień ogólnych, by w trakcie dyskusji przerodzić się w diagnozę sytuacji urbanistycznej i architektonicznej Polski. Spojrzenie historyków sztuki i krytyków architektury na omawianą problematykę w wielu aspektach różni się od podejścia architektów.

Promocja książki odbędzie się 15 października o godzinie 12:00 w Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Architektów RP przy ul. Wróblewskiego 18. Spotkanie poprowadzi architekt Zbigniew Maćków.

Kolekcja Architektura jest najważniejsza poświęcona jest pamięci architekta i pedagoga, prof. Tomasza Mańkowskiego zmarłego w 2012 roku

Twórczość Bohdana Lacherta we wrocławskim Muzeum Już w listopadzie w Muzeum Architektury będzie można obejrzeć wystawę Awers/rewers. Przybliży ona twórczość jednego z najbardziej znanych polskich architektów awangardowych.
Konferencja „Transmutacje betonu” W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.
Sukces pracowni BUCK.STUDIO Zaprojektowana przez wrocławskie biuro cukiernia Nanan zwyciężyła w konkursie Restaurant and Bar Design Awards. Wnętrze cukierni i bistra Dinette we Wrocławiu zostało opublikowane w książce Appetizer.
Poznańskie Dni z Architekturą Do 8 listopada trwa czwarta edycja Festiwalu Dni Architektury. Wydarzenie organizowane przez poznański SARP koncentruje się na powojennym modernizmie.
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.
DKBE 2017 - pierwszy krok w kierunku wielkich zmian w branży HVAC 5 października odbyła się pierwsza edycja organizowanej przez Lindab konferencji DKBE 2017. Było to pierwsze tego typu wydarzenie poświęcone w całości komfortowi, energooszczędności i nowoczesnym rozwiązaniom dla branży HVAC.