Zdjęcie MCK w Katowicach nagrodzone w prestiżowym konkursie

i

Autor: Archiwum Architektury I nagroda w kategorii Środowisko w konkursie Grand Press Photo, autorka: Beata Zawrzel

Zdjęcie MCK w Katowicach nagrodzone w prestiżowym konkursie

2017-07-12 15:32

Fotografia ukazująca fragment zielonego dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach otrzymała jedną z głównych nagród w konkursie fotograficznym Grand Press Photo. Autorką zdjęcia jest pochodząca z Gliwic fotografka Beata Zawrzel.

Zdjęcie nagrodzone w kategorii Środowisko przestawia Zieloną Dolinę, fragment zrewitalizowanego obszaru zwanego Strefą Kutlury, wkomponowany w architekturę Międzynarodowego Centrum Kongresowego (proj. JEMS Architekci, "Architektura-murator" nr 8/2015) . Jego autorką jest Beata Zawrzel, fotografka związana z Agencją Fotograficzną Reporter i NurPhoto. Na co dzień robię zdjęcia newsowe – tak miało być i tym razem. Pojechałam tam na Europejski Kongres Gospodarczy. W przerwie między panelami zobaczyłam dwóch eleganckich panów, którzy usiedli na ławkach i doskonale wkomponowali się w krajobraz. Nie traciłam czasu – zrobiłam pięć ujęć, a ta fotografia wyróżniała się kompozycyjnie i bardzo ją lubię – pisze autorka zdjęcia w komentarzu opublikowanym w dwumiesięczniku Press.

Grand Press Photo to Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej skierowany do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Jego organizatorem jest magazyn „Press”. Zdjęcia oceniane są przez profesjonalne jury pod przewodnictwem aktualnego laureata konkursu World Press Photo. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie codzienne, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka (od 2017 roku), Portret.