Architektura MuratorWydarzeniaZmień wizję w projekt. Rozstrzygnięcie konkursu na kreatywne wykorzystanie płyt elewacyjnych Rockwool

Zmień wizję w projekt. Rozstrzygnięcie konkursu na kreatywne wykorzystanie płyt elewacyjnych Rockwool

Projektanci i architekci, którzy nadesłali prace na konkurs Zmień wizję w projekt musieli zaprezentować najciekawsze możliwości wykorzystania płyt elewacyjnych Rockpanel. Produkowanych przez organizatora konkursu, firmę Rockwool

Budynek usługowo-biurowy dla Oddziału Banku GBS w Myśliborzu
Budynek usługowo-biurowy dla Oddziału Banku GBS w Myśliborzu

Do udziału w konkursie dopuszczone zostały projekty domów mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej i innych obiektów architektonicznych. Poza wykorzystaniem wskazanego przez organizatora materiału, regulamin pozwalał na dużą dowolność wyboru tematu, przy czym autorzy przedstawiać mogli zarówno projekty przeznaczone do realizacji, jak i prace koncepcyjne. Do udziału w konkursie zakwalifikowano 27 nadesłanych projektów. Wśród nich były zarówno koncepcje architektoniczne, jak i obiekty przeznaczone do realizacji. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele organizatora oraz  architekci  nagrodziło trzy projekty, a dwóm kolejnym przyznało wyróżnienia.

Dwie nagrody przyznali internauci w głosowaniu przeprowadzonym  na portalu Facebook.

Jury

Przewodniczący jury
Prof. Marian Fikus, laureat Honorowej Nagrody SARP (2008). Absolwent Politechniki Wrocławskiej, członek Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk, czynny członek Polskiej Akademii Umiejętności. Prowadzi własną pracownię, Studio Fikus –

Dr inż. Romuald Loegler – architekt, wykłądowca akademicki, laureat Honorowej Nagrody SARP w 1994 roku, pomysłodawca Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie, wydawca miesięcznika Architektura i Biznes. Prowadzi własną pracownię, Atelier Loegler

Frank Weigelt, Manager Marketing & Business Development, ROCKPANEL Group

Mariusz Wasilewski, Manager ds. Kluczowych Projektantów ROCKWOOL Polska


Nagrody jury

Budynek usługowo-biurowy dla Oddziału Banku GBS w Myśliborzu
Autor: Maciej Krasowski
Pracownia: Usługi Projektowe Maciej Krasowski
Nazwa projektu: Budynek usługowo-biurowy dla Oddziału Banku GBS w Myśliborzu
Typ budynku: budynek biurowy
Powierzchnia obiektu: 500 - 5000 m²
Projekt przeznaczony do realizacji

Opinia jury: Niepozbawiona funkcjonalnych niezręczności, zilustrowanych w planach poszczególnych kondygnacji, bryła budynku manifestuje swoją architekturę modnym designem, zręcznie dostosowanym do technologicznych wymagań elewacyjnej struktury Rockpanel. Urozmaicony rysunek elewacji, prostej, nieskomplikowanej bryły budynku, dobrze ilustruje charakter obiektu i technologiczne możliwości użytego tworzywa.

Silesia Sport Center
Autor: Marcin Pyrz, Marta Kręska-Pyrz, Marcin Zawada
Pracownia: MAAD - Pracownia Projektowa
Nazwa projektu: Silesia Sport Center
Typ budynku: budynek handlowo-usługowy
Powierzchnia obiektu: 500 - 5000 m²
Koncepcja

Opinia jury: Miejski kontekst, w którym osadzony został projektowany budynek trafnie został zinterpretowany wysublimowanym językiem architektury, która ujawnia bogactwo możliwości definiowania charakteru obiektu z wykorzystaniem technologicznym możliwości tworzenia indywidualnego detalu. Wyrażony tekstem podświetlanych napisów wykorzystuje zręcznie „pikselową” formułę tworzenia znaków i tekstów.

Silesia Sport Center
Silesia Sport Center

Nowoczesny dom jednorodzinny
Autor: Grzegorz Wycech
Pracownia: Grzegorz Wycech
Nazwa projektu: Nowoczesny dom jednorodzinny
Typ budynku: budynek mieszkalny, jednorodzinny
Powierzchnia obiektu: do 500 m²
Koncepcja


Opinia jury: Oparty o klasyczne reguły architektonicznej kompozycji projekt w sposób konsekwentny odzwierciedla porządek wewnętrznej przestrzeni domu. Efekt to ponadczasowa estetyczna jakość wyrażona technologicznie zaawansowanym, współczesnym przyjaznym środowisku materiałem – Rockpanel skontrastowanym z fakturą betonu i szkła.

Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny

Wyróżnienia


30°
Autor: Aneta Nosal
Pracownia: PRONOBIS STUDIO Grzegorz Pronobis
Nazwa projektu: 30°
Typ budynku: Budynek mieszkalny jednorodzinny
Powierzchnia obiektu: do 500m²
Koncepcja

30°
30°

Rockpanel w jednorodzinnym budownictwie modułowym NATURE_CITY_BEACH
Autor: Anna Fecko, Damian Pawluś
Pracownia: FECKO ARCHITEKCI - Anna Fecko, Damian Pawluś
Nazwa projektu: Rockpanel w jednorodzinnym budownictwie modułowym NATURE_CITY_BEACH
Typ budynku: Budynek mieszkalny, jednorodzinny
Powierzchnia obiektu: do 500 m²
Koncepcja

NATURE_CITY_BEACH
NATURE_CITY_BEACH

Nagrody przyznane w plebiscycie na profilu Facebook


Wydział Architektury w kampusie Warta Politechniki Poznańskiej
Autor: Michał Kurlej
Pracownia: Qrli Design
Nazwa projektu: Wydział Architektury w kampusie Warta Politechniki Poznańskiej
Typ budynku: Budynek oświatowy
Powierzchnia obiektu: pow. 5000 m²
Koncepcja

 Wydział Architektury w kampusie Warta Politechniki Poznańskiej

Wydział Architektury w kampusie Warta Politechniki Poznańskiej

Budynek mieszkaniowy TBS
Autor: Marek Gachowski, Wojciech Krzystała, Piotr Bełtowski,Łukasz Malinowski, Krzysztof Skowronek
Pracownia: Arkus Biuro Projektowo-Doradcze
Nazwa projektu: Budynek mieszkaniowy TBS
Typ budynku: budynek handlowo-usługowy
Powierzchnia obiektu: 500 - 5000 m²
Koncepcja

Budynek mieszkaniowy TBS
Budynek mieszkaniowy TBS
Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.