fotka z /zdjecia/life_stand.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Zwycięstwo polskich studentów - otwarcie nowego projektu Trimo Urban Crash 2011

2011-07-01 2:00

Firma Trimo oficjalnie przekazała do użytku nową architektoniczną instalację “Life Stand” – Scena Życia – zwycięski projekt w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash dla studentów architektury i projektowania. Tegoroczni laureaci to studenci z Polski - Wojciech Nowak z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Martynika Bielawska, studentka Wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu.

23 czerwca 2011 roku uroczyste otwarcie nowej instalacji w mieszkalnej dzielnicy Lublany – Fužine poprowadzone zostało przez Dyrektora Generalnego firmy Trimo - Tatjanę Fink oraz Zastępcę burmistrza miasta Lublana, profesora Janeza Koželj. Szeroki program artystyczny zakończony został bankietem w Muzeum Architektury i Projektowania w Lublanie, gdzie również miały miejsce warsztaty architektury prowadzone dla laureatów konkursu Trimo Urban Crash.

W kreatywnych warsztatach pod tytułem “Architektura Odpowiedzialna”, poprowadzonych przez profesora Cyrila Shing, z Chelsea College of Arts and Design, Uniwersytetu Sztuki w Londynie, byłego członka biura architektonicznego Zaha Hadid Architects Ltd, udział wzięło 47 finalistów konkursu z 16 różnych krajów świata. Trwające 3 dni warsztaty, poświęcone istocie zrównoważonej myśli w architekturze i kreatywności w projektowaniu, zakończone zostały w dzień przed oficjalnym otwarciem nowej instalacji prezentacją zakończonych prac oraz wspólną wycieczką po Słowenii.

Zwycięzcami trzeciej, międzynarodowej edycji konkursu Trimo Urban Crash zostali: Wojciech Nowak student wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studentka wydziału Sztuki i Projektowania we Wrocławiu, Martynika Bielawska. Ich projekt „Life Stand” – Scena Życia – to obiekt o różnorodnym zastosowaniu takim jak sportowe, kulturalne czy naukowe imprezy i spotkania.

Autorzy zwycięskiego projektu w tegorocznej edycji konkursu twierdzą, że Najlepszą nagrodą dla nas jest oczywiście realizacja naszego projektu. Poza tym jest to nasz pierwszy wspólny udział w konkursie międzynarodowym. Cieszymy się również z możliwości udziału w warsztatach architektury w letniej szkole AA Summer School w Londynie.

Jan Ledwoń, autor zwycięskiego projektu Trimo Urban Crash z roku 2009 tak wspomina swoje zwycięstwo w konkursie Udział w konkursie daje niezwykłą możliwość przeobrażenia myśli w prawdziwą formę. Dla mnie budowa zaprojektowanego przeze mnie budynku była cudownym doświadczeniem. Dodatkowo konkurs wzbogaca portfolio i ułatwia znalezienie pracy po zakończeniu studiów – właśnie z tego powodu gorąco polecam wszystkim studentom branie udziału w kolejnych edycjach Trimo Urban Crash.

Więcej o Trimo Urban Crash

Międzynarodowy konkurs Trimo Urban Crash został zorganizowany przez firmę Trimo dla studentów architektury i projektowania już po raz trzeci. Celem konkursu jest zachęcenie studentów do kreatywnej transformacji środowiska miejskiego przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów i rozwiązań Trimo. Tegoroczna edycja trwała od 15 października 2010 do 31 stycznia 2011. W rezultacie aż 363 studentów z 56 krajów świata złożyło swoje konkursowe prace – projekt nowej instalacji dla mieszkalnej dzielnicy Lublany Fužine.

Trimo Research Awards

W tym roku firma Trimo wyróżniła również 53 prace w zorganizowanym po raz dziesiąty konkursie Trimo Research Awards. Tegoroczni zwycięscy konkursu na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i doktorską pochodzą ze Słowenii, Serbii, Chorwacji, Czarnej Góry, Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii.

Urszula Anna Stefaniuk, z Polski otrzymała wyróżnienie za swoją pracę magisterką pod tytułem „Muzeum Mody w Tokio”.

W organizowanym co roku międzynarodowym konkursie Trimo Research Awards, firma Trimo przyznaje nagrody za najlepsze prace w dziedzinie architektury, projektowania, budownictwa, inżynierii, ekonomii, zarządzania oraz wielu innych. Miloš Ebner, MBA, Przewodniczący jury konkursu Trimo Research Awards powiedział - Głównym celem konkursu jest wytworzenie dobrych relacji pomiędzy młodymi, ambitnymi naukowcami, ich promotorami, profesorami, uczelniami i firmą Trimo, która może wykorzystać przedstawioną wiedzę w rzeczywistości. Dyrektor Generalny Trimo Tatjana Fink podkreśla, że firma Trimo ciągle szuka nowych możliwości wspierania młodych talentów.  - Ponad to zależy nam na tym by nagrodzić tych wszystkich młodych naukowców za ich wielką pracę i wiedzę, jaką włożyli w przygotowanie pracy oraz zmotywować ich do dalszego rozwoju naukowego, nawet po rozpoczęciu kariery zawodowej.