Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzePrezentacje architektów nominowanych do nagród w konkursie Życie w Architekturze [FOTO]

Prezentacje architektów nominowanych do nagród w konkursie Życie w Architekturze [FOTO]

11 i 12 marca w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyły się prezentacje architektów w ramach otwartych obrad jury konkursu Życie w Architekturze.

Otwarte obrady jury
Jury konkursu Życie w Architekturze. Fot. Kalbar

15 realizacji zaprezentowali architekci, autorzy obiektów nominowanych do nagród głównych w pięciu kategoriach konkursowych: budynek jednorodzinny, budynek wielorodzinny, budynek użyteczności publicznej, wnętrze użyteczności publicznej oraz przestrzeń publiczna. Po każdej z 10-minutowych prezentacji architekci udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania jury.

Realizacje oceniało jury konkursowe w składzie: Antoni Domicz (przewodniczący jury), Przemo Łukasik, Magdalena Staniszkisz, Mariusz Ścisło, Ewa P. Porębska oraz jury z ramienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: Katarzyna Krakowiak, Piotr Sarzyński, Dariusz Herman, Wojciech Subalski, Piotr Śmierzewski.

Emocjonujące wypowiedzi architektów i często trudne, nie pozbawione krytycyzmu pytania jury śledziło około 250 osób bezpośrednio na sali multimedialnej w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki oraz, dzięki transmisji na żywo online, ponad 500 osób w Polsce i innych krajach Europy. Pełny filmowy zapis z prezentacji zamieścimy na naszej stronie wkrótce.

Laureata Grand Prix konkursu, jak również zwycięzców nagród głównych w 5 kategoriach poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 17 kwietnia 2015.

Obecnie trwa internetowe głosowanie na architektonicznego ULUBIEŃCA POLSKI – więcej informacji pod linkiem http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/plebiscyt-internautow-2015_4377.html

Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.
21 realizacji nominowanych do nagród głównych w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE W trakcie wyjątkowo burzliwych, 9-godzinnych obrad sędziowie IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nominowali do nagród głównych 21 realizacji. Już wkrótce ich autorzy będą musieli zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami podczas publicznego posiedzenia jury.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Dariusz Herman przewodniczącym jury konkursu Życie w Architekturze Podczas spotkania on-line jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze na przewodniczącego wybrało architekta Dariusza Hermana.
IX edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Redakcja miesięcznika „Architektura-murator” organizuje IX edycję konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, w którym po raz kolejny wyłonione zostaną najlepsze polskie realizacje. Pracownie, zespoły autorskie, architekci i inwestorzy zgłaszali budynki lub przestrzenie oddane do użytku w latach 2015-2019. Zobaczcie nadesłane realizacje.
Życie w Architekturze 2020 Zobaczcie wszystkie 459 realizacji nadesłanych na tegoroczny konkurs Życie w Architekturze!