Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzePrezentacje architektów nominowanych do nagród w konkursie Życie w Architekturze [FOTO]

Prezentacje architektów nominowanych do nagród w konkursie Życie w Architekturze [FOTO]

11 i 12 marca w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbyły się prezentacje architektów w ramach otwartych obrad jury konkursu Życie w Architekturze.

Otwarte obrady jury
Jury konkursu Życie w Architekturze. Fot. Kalbar

15 realizacji zaprezentowali architekci, autorzy obiektów nominowanych do nagród głównych w pięciu kategoriach konkursowych: budynek jednorodzinny, budynek wielorodzinny, budynek użyteczności publicznej, wnętrze użyteczności publicznej oraz przestrzeń publiczna. Po każdej z 10-minutowych prezentacji architekci udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania jury.

Realizacje oceniało jury konkursowe w składzie: Antoni Domicz (przewodniczący jury), Przemo Łukasik, Magdalena Staniszkisz, Mariusz Ścisło, Ewa P. Porębska oraz jury z ramienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: Katarzyna Krakowiak, Piotr Sarzyński, Dariusz Herman, Wojciech Subalski, Piotr Śmierzewski.

Emocjonujące wypowiedzi architektów i często trudne, nie pozbawione krytycyzmu pytania jury śledziło około 250 osób bezpośrednio na sali multimedialnej w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki oraz, dzięki transmisji na żywo online, ponad 500 osób w Polsce i innych krajach Europy. Pełny filmowy zapis z prezentacji zamieścimy na naszej stronie wkrótce.

Laureata Grand Prix konkursu, jak również zwycięzców nagród głównych w 5 kategoriach poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 17 kwietnia 2015.

Obecnie trwa internetowe głosowanie na architektonicznego ULUBIEŃCA POLSKI – więcej informacji pod linkiem http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2015/plebiscyt-internautow-2015_4377.html

Ulubieniec Polski 2015-2019: internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE 46 najlepszych realizacji walczy o tytuł Ulubieńca Polski! Zdecyduj, która z nich najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj w plebiscycie.
Najlepsi architekci zaprezentowali swoje realizacje w Zodiaku: zapis streamingu otwartych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbyły się publiczne prezentacje realizacji nominowanych do nagród głównych konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Wykłady wygłosili m.in. Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Zbigniew Maćków, Fokke Moerel z MVRDV, Piotr Lewicki, Marlena Wolnik, Robert Konieczny, Marta Sękulska-Wrońska i wielu innych.
Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE już za nami: dwa dni, ponad 9 godzin transmisji i 21 prezentacji. Wkrótce zamieścimy też filmy, tymczasem prezentujemy fotoreportaż Marcina Czechowicza
Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.
21 realizacji nominowanych do nagród głównych w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE W trakcie wyjątkowo burzliwych, 9-godzinnych obrad sędziowie IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nominowali do nagród głównych 21 realizacji. Już wkrótce ich autorzy będą musieli zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami podczas publicznego posiedzenia jury.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.