Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeSiedziba Pivexin Technology

Siedziba Pivexin Technology

Kluczowym elementem projektu jest wyrazista, ciemna fasada, zbudowana w oparciu o kontrast pomiędzy przeszklonymi i pełnymi elementami.

Siedziba Pivexin Technology
Siedziba Pivexin Technology, proj. MUS Architects; fot. Tomasz Zakrzewski/archifolio.pl
Siedziba Pivexin TechnologyBabice k. Raciborza
AutorzyMUS Architects, Adam Zwierzyński i Anna Porębska
KonstrukcjaMichał Hetman / Marek Czarnecki
Generalny wykonawcaC&Z Caputa i Zając
InwestorPivexin Technology
Powierzchnia całkowita3800.0 m²
Kubatura16789.0 m³
Projekt (data)2015
Data realizacji (koniec)2018
Wykonawca ślusarki aluminiowejGral
System ściany osłonowej, drzwi przesuwnych, przeszklonych ścian i drzwi wewnętrznychREYNAERS ALUMINIUM

Zaprojektowany przez pracownię MUS Architects budynek firmy Pivexin Technology jest spójnym  i prostym, choć jednocześnie efektownym obiektem, łączącym różne funkcje i skalę. Kluczowym elementem projektu jest wyrazista, ciemna fasada, zbudowana w oparciu o kontrast pomiędzy przeszklonymi i pełnymi elementami.

Projekt głównej siedziby Pivexin Technology uwzględnia różne funkcje, wynikające ze zróżnicowanej aktywności przedsiębiorstwa. Część biurowa i magazynowa pełnią zupełnie inne role, jednak ze względu na sposób funkcjonowania firmy konieczne było ich ścisłe połączenie. Architektoniczne rozwiązania sprawiają, że całość tworzy jedną funkcjonalną bryłę.

Fasada jest czarna w obu częściach obiektu, ale dwie sekcje mimo jednolitego koloru różnią się wizualnie. Biurowa jest mocno przeszklona, otwarta i tak zaprojektowana, żeby stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Pionowe pilastry i poziome gzymsy podkreślają reprezentacyjny charakter frontu budynku. Dla kontrastu, elewacja części przemysłowej jest bardziej zamknięta, prosta i skromna, tak by wyeksponować industrialny charakter i funkcję tej sekcji obiektu.

Wnętrza w części biurowej są minimalistyczne i pełne światła, m.in. dzięki zastosowaniu przeszklonych ścian i drzwi wewnętrznych. Szklane przegrody zapewniają transparentność, estetyczną konsekwencję i swobodny przepływ naturalnego światła wpadającego do budynku poprzez ogromne przeszklenia w zewnętrznej fasadzie i poprzez świetlik w centralnej części dachu.

Siedziba Pivexin Technology, spójna dzięki wyrazistej fasadzie, jest przykładem holistycznego podejścia do wyzwania projektowego. Łącząc dwa obiekty o różnych zadaniach i odmiennych wymaganiach, architekci stworzyli złożony organizm o funkcjonalnym, spójnym dizajnie.

Pobierz najnowszy katalog „Aluminiowe rozwiązania dla budownictwa” oraz „Reference Book” z przykładami domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków publicznych projektu wiodących pracowni z całego świata.

belka zwa 2020
Szacunek, lojalność, innowacyjność: rozmowa z Ewą Rafalską z firmy Reynaers Aluminium Ogromną wartością jest dla nas ścisła współpraca z architektami na każdym etapie projektu. Zdajemy sobie sprawę, że najbardziej spektakularne realizacje wymagają indywidualnego podejścia – o zmianach na rynku budowlanym, jakie wywołuje pandemia, najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie systemów aluminiowych i wartościach, istotnych nie tylko w architekturze rozmawiamy z Ewą Rafalską, kierownik Marketingu i Komunikacji w Reynaers Aluminium.
Swoboda projektowania otwartych przestrzeni z Reynaers Aluminium Niezależnie od tego, jaki projekt realizujesz – dom, biuro, duży obiekt komercyjny, rozbudowę budynku czy ogród zimowy – odpowiedni wybór systemów okienno-drzwiowych sprawi, że efekt będzie unikalny. Inwestorzy zwykle biorą pod uwagę podstawowe, uniwersalne czynniki – funkcjonalność, dostęp do światła i estetykę a warto pamiętać, że wysoka szczelność oraz izolacyjność termiczna okien i drzwi powinny spełniać wymogi stolarki domów energooszczędnych. Jak więc połączyć design z praktycznym i niezawodnym systemem? Mamy na to odpowiedź.
Aluminium w polskiej architekturze. Biurowce na miarę przyszłości Czym jest architektura przyszłości? Reynaers Aluminium odpowiada na to pytanie i pokazuje jak wyprzedzać trendy i tworzyć nowoczesne i niezawodne okna i drzwi z ekologicznym podejściem.
Nowy system MasterPatio. Więcej niż drzwi podnoszono-przesuwne Reynaers Aluminium wprowadza na rynek system drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio, który łączy w sobie minimalistyczny, dopracowany w każdym szczególe design i funkcjonalność z izolacyjnością termiczną na poziomie domów pasywnych. MasterPatio jest kompatybilny z systemem okienno-drzwiowym MasterLine 8, co istotnie poszerza możliwości projektowe.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Wejście w wielkim stylu, czyli drzwi pivotowe MasterLine 8 W pełni przeszklone drzwi wejściowe, chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniające bezpieczeństwo? Funkcjonalne i wygodne? Zdecydowanie możliwe, jeśli wybierze się drzwi pivotowe MasterLine 8 Reynaers Aluminium. Poznajmy nowe rozwiązania, przyjrzyjmy się wariantowi XL i sprawdźmy konfigurację Landscape, która pozwala łączyć nieograniczoną liczbę otwieranych obrotowo skrzydeł.