Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeUlubieniec Polski 2015-2019: internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE

Ulubieniec Polski 2015-2019: internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE

46 najlepszych realizacji walczy o tytuł Ulubieńca Polski! Zdecyduj, która z nich najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj w plebiscycie.

Ulubieniec Polski 2015-2019: trwa internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji konkursu ŻYCIA W ARCHITEKTURZE

12 października na stronie https://zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl rozpoczął się plebiscyt na Ulubieńca Polski towarzyszący IX edycji konkursu ŻYCIA W ARCHITEKTURZE. O ten prestiżowy tytuł walczy w sumie 46 obiektów wybranych przez profesjonalne jury spośród 459 zgłoszeń. To absolutny Top: najlepsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2015-2019 – mówi przewodniczący jury architekt Dariusz Herman.

Oprócz niego w jury konkursu zaleźli się: Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SAPR, inicjatorka akcji #architekcidlaklimatu, Bohdan (Biś) Lisowski, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Krzysztof Ingarden, profesor i dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektury-murator”, pierwszy polski juror UE Miesa van der Rohe Award.

Aby wziąć udział w głosowaniu na Ulubieńca Polski, wystarczy wejść na https://zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl i kliknąć w czarny pasek z napisem „Zagłosuj” znajdujący się pod miniaturą wybranego obiektu. Plebiscyt trwa do 27 października do północy. Autorowi i inwestorowi realizacji, która otrzyma największą liczę głosów zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na zwycięskim obiekcie, którą zaprojektowało Towarzystwo Projektowe, autorzy m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to jedno z najszerzej komentowanych wydarzeń architektonicznych w Polsce. Konkurs cieszy się uznaniem środowiska architektonicznego, międzynarodowych instytucji architektonicznych oraz władz samorządowych i państwowych.

W 8 dotychczasowych edycjach rywalizowało ponad 3000 realizacji. Wśród zwycięzców znajdują się takie pracownie, jak Estudio Barozzi Veiga, JEMS Architekci, nsMoonStudio i Wizja, eM4, Dyrda Fikus Architekci, Konior Studio, DDJM Biuro Architektoniczne, HS99, APA Kuryłowicz & Associates czy Maćków Pracownia Projektowa.

W ramach konkursu dodatkowe nagrody przyznawali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Sportu i Turystyki, Minister Infrastruktury i Rozwoju. W III edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nagrody główne wręczał Premier Jerzy Buzek, a w VII i VIII – Prezydent RP Bronisław Komorowski.

belka zwa 2020
Autor: (Red.)
Najlepsi architekci zaprezentowali swoje realizacje w Zodiaku: zapis streamingu otwartych obrad jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbyły się publiczne prezentacje realizacji nominowanych do nagród głównych konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Wykłady wygłosili m.in. Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Zbigniew Maćków, Fokke Moerel z MVRDV, Piotr Lewicki, Marlena Wolnik, Robert Konieczny, Marta Sękulska-Wrońska i wielu innych.
Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: fotoreportaż Marcina Czechowicza Otwarte obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE już za nami: dwa dni, ponad 9 godzin transmisji i 21 prezentacji. Wkrótce zamieścimy też filmy, tymczasem prezentujemy fotoreportaż Marcina Czechowicza
Publiczne obrady jury konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 7 i 8 października w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbędą się publiczne prezentacje architektów, których realizacje nominowane zostały do nagród głównych i Grand Prix konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14.30. Publikujemy szczegółowy program wystąpień.
21 realizacji nominowanych do nagród głównych w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE W trakcie wyjątkowo burzliwych, 9-godzinnych obrad sędziowie IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE nominowali do nagród głównych 21 realizacji. Już wkrótce ich autorzy będą musieli zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami podczas publicznego posiedzenia jury.
Finaliści IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Aż 459 realizacji zgłoszono do IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2015-2019. Jury wyłoniło właśnie 49 finalistów! Konkurs co kilka lat stwarza okazję do spojrzenia na polską architekturę z szerokiej perspektywy. Dzięki niemu zyskujemy cenny materiał do porównań i analiz. To oczywiste, że płynące z tych badań wnioski nie dotyczą jedynie architektury, bardzo wiele mówią o nas samych, o społeczeństwie, o problemach nas nurtujących – tłumaczy przewodniczący jury Dariusz Herman.
Dariusz Herman przewodniczącym jury konkursu Życie w Architekturze Podczas spotkania on-line jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze na przewodniczącego wybrało architekta Dariusza Hermana.